Uverejnené Vložiť komentár

Zmeny a aktuálny stav v súvislosti s COVID-19

V súvislosti s pandémiou vírusu COVID-19 muselo aj naše vydavateľstvo pristúpiť k opatreniam, ktoré sa môžu dotknúť aj vás, našich milých zákazníkov a fanúšikov. Keďže nám veľa z vás píše a pýta sa, čo bude s plánovanými audioknihami a knihami a ako nás môžete podporiť, rozhodli sme sa aktuálny stav zhrnúť do tohto článku.

Aktualizácia 10.5.2020

Sme radi, že sa situácia zlepšuje, že sa pomaly ale iste otvárajú kníhkupectvá a že veci v knižnom sektore sa (aspoň pomaličky) začínajú vracať ako tak do normálu, ktorý poznáme zpred pandémie.

Všetko nižšie uvedené stále platí s výnimkou vydávania nových titulov na CD. Dnešným dňom totiž pomaly (ale iste) obnovujeme vydávanie nových audiokníh na CD. Podklady do lisovní sú na ceste prípadne tam budú behom pár dní smerovať a tak behom dvoch týždňov by z lisovní mohli začať prichádzať prvé audioknižné CD novinky.

My z toho máme obrovskú radosť a veríme, že aj vy.

Stále platí, že budeme viac než radi, keď si tituly kúpite priamo u nás – tak nás podporíte najviac. A nie len nás, ale naozaj všetkých ľudí zapojených do výroby audioknihy (od autora, cez interpréta, zvukára, zvukového majstra, grafika až po redaktora).

Ďakujeme!

Objednávky z nášho e-shopu

Objednávky z nášho e-shopu aj naďalej odosielame a pokiaľ bude fungovať pošta, tak aj naďalej ich distribuovať budeme. Objednávky posielame v rovnaký deň, maximálne v nasledujúci pracovný deň po obdržaní vašej platby. Aby sa minimalizoval váš kontakt s ľuďmi (napríklad predávanie peňazí na pošte), odporúčame uprednostniť platbu vopred pred dobierkou.

Ak zvažujete nákup nami vydaných audiokníh alebo kníh a máme ich skladom (a všetko čo na webe svieti, že skladom je, naozaj skladom je), budeme veľmi radi, ak na nákup uprednostníte náš e-shop pred inými internetovými obchodmi. Podporíte tak priamo nás, vydavateľa, čo vzhľadom na zhoršenú situáciu je tá najväčšia pomoc, akú nám viete aktuálne poskytnúť.

Aby sme vás trochu motivovali, dali sme zľavu na absolútne každý titul v našej ponuke, zľava sa pohybuje od 10% vyššie. Navyše, poštovné pri objednávkach nad 28€ neplatíte (to sú približne 3 audioknihy na CD).

Za každú objednávku vám vopred ďakujeme, podporíte ňou nielen nás a našich zamestnancov, interpretov, ale samozrejme aj autorov.

Vydávanie nových titulov na CD

Vzhľadom na to, že väčšina fyzických obchodov, ktoré audioknihy a knihy predávajú je aktuálne zatvorená, predajná sieť sa nám zo dňa na deň zmenšila skoro na nulu. Rovnako prijímajú opatrenia na ochranu svojich zamestnancov aj tlačiarne a samozrejme aj lisovne CD.

Z týchto dôvodov dočasne pozastavujeme vydávanie nových titulov vo fyzickej podobe, teda najmä audiokníh na CD. Situáciu monitorujeme a keď príde k jej zlepšeniu, lisovanie CD s audioknihami opäť obnovíme. V každom prípade prípravné práce na vydávaní CD (najmä príprava podkladov pre lisovne, teda grafické a zvukové práce) naďalej pokračujú.

Pokiaľ máte záujem o nami vydané nové audioknihy a nutne ich nepotrebujete na CD, odporúčame vám kúpiť si ich v digitálnej podobe na webe Audiolibrix.

Ak ste digitálne audioknihy ešte nevyskúšali, teraz je ideálny čas. Jedná sa rovnako ako u CD o MP3 súbory. Tie si viete pohodlne stiahnuť a počúvať či už na počítači, mobile alebo tablete, prípadne si ich môžete nahrať do vášho obľubeného MP3 prehrávača. Ak máte doma CD napaľovačku, môžete si ich napáliť aj na CD.

Audioknihy na stiahnutie majú niekoľko výhod a to, že ich máte k dispozícii okamžite po zaplatení, nemusíte nikam chodiť a počúvať tak môžete už pár minút po tom ako ste si ich kúpili. Rovnako ako pri CD ich nákupom podporíte nás, interpretov aj autorov.

Nahrávanie nových audiokníh

Výborná správa je, že nahrávanie nových audiokníh aj naďalej pokračuje. Síce v obmedzenejšom režime, nakoľko dbáme na zdravie interpretov aj zvukových majstrov, ale pokračuje.

V tomto momente máme nahratých niekoľko audiokníh, ktoré sú vo fáze čistenia a postprocessingu. Ďalšie sa nahrávajú alebo už majú naplánované termíny nahrávania. Takže nepoľavujeme, ale pokračujeme a to aj napriek tomu, že ich predaj, vzhľadom na zatvorené obchody, je prinajmenšom otázny.

Poďakovanie

Radi by sme vám na záver ešte raz poďakovali. Každý nákup sa počíta, aj ten drobný.

Každý váš nákup (najmä ten v našom obchode) znamená, že sa k nám dostanú peniaze potrebné na to, aby sme mohli zaplatiť našim zamestnancom, zvukárom, autorom a interpretom.

Sme v tom spolu.

Ďakujeme!

Uverejnené Vložiť komentár

Nový interpret audiokníh Dominika Dána

Písali ste, volali ste, e-mailovali ste, niektorí ste aj faxovali a nevedeli ste sa dočkať, kedy bude pokračovať séria Denník dobrého detektíva.

Výber interpreta po zosnulom Mariánovi Geišbergovi nebol jednoduchý, to priznávame bez mučenia. Ale hľadali sme, skúšali sme, vyberali sme, zvažovali a znovu vyberali..až sme našli toho pravého!

Áno, je ním Martin Mňahončák a my sa tešíme, že v najbližších dňoch vychádza prvá Dánovka práve v jeho podaní – Nevieš dňa, nevieš hodiny. V najbližších mesiacoch sa ďalej môžete tešiť na audioknihu Venuša zo zátoky, ktorá sa práve nahráva. A ak tradične pred letom vyjde nová kniha Dominik Dána, urobíme všetko preto, aby spolu s ňou vyšla hneď aj audiokniha.

Veríme, že z Martina budete nadšení minimálne tak ako my. Martin je skvelý herec, postavy Dánoviek má dokonale naštudované a nahrávanie s ním je radosť od prvého dňa. Úprimne, pri nahrávaní sme mali až zimomriavky z toho, aký je skvelý 🙂

Viacerí z vás postrehli, že pred pár mesiacmi bol, trochu predčasne, oznámený ako nový interpret Marek Majeský. Marek nakoniec interpretom pre časovú zaneprázdnenosť nie je a audiokniha v jeho podaní sa preto ani nedonahrávala.

Nakoľko nám ide o kontinuitu interpreta pri tejto sérii, je veľmi dôležité predať pomyselné žezlo niekomu, kto sa počas roka dokáže uvoľniť na nahrávanie aspoň troch – štyroch audiokníh.

V každom prípade s Marekom rátame do budúcnosti a veríme, že v dohľadnej dobe sa objaví ako interpret niektorej audioknihy z našej produkcie. Vzhľadom na jeho mnohopočetné aktivity to však nebude séria, ale skôr samostatný titul.

Uverejnené Vložiť komentár

Odišiel dobrý človek a náš kamarát

Marian Geisberg
Marian Geisberg

Odišiel dobrý človek a náš kamarát

 

Ľudia ochádzajú a život plynie. Je to nezastaviteľné predstavenie. Napriek tomu nám budeš strašne chýbať. Maroško, bol si dobrý človek a náš kamarát.

Milovaná zem, ty všetko o nás vieš, znášaš rany, nikdy nerepceš,
dlaňou poľahky tvoju mamu zakryť viem, som obyčajný, v srdci šediviem,
a zo stebiel trávy zrazu je ruženec, spoveď sa konči, z jesene je marec,
tie tóny klavíra, žehnajú oblohu, vraj je čas dušu vrátiť Bohu.

~ Marián Geišberg – Príbeh muža

Zbohom Maroško.

Mirka, Michal a Ivan

Uverejnené Vložiť komentár

Nikto vám nepíše? Vypočujte si aspoň list zo záhrobia!

Dominik Dan - List zo zahrobia

Dovolenky v plnom prúde a ani my neleníme. Aby sme potešili všetkých vás, čo čakáte dopis od niekoho z dovolenky a neviete sa dočakať… máme pre vás list aspoň my. Dokonca nie hocijaký, ale List zo záhrobia!

CD sa už pečú u nášho dodávateľa a budú v obchodoch najneskôr 7.8.2018

Máte sa a čo tešiť!

Uverejnené Vložiť komentár

Sára konečne dorazila!

Dominik Dán - Sára

Na to, že Sára miluje rýchlu a nebezpečnú jazdu na svojom bordovom BMW, trvalo jej to trochu dlhšie ako sme očakávali. Ale nevadí, niekedy lepšie neskôr, ako nikdy!

Najnovšia audioknihaz našej dielničky a pera Dominika Dána Sára je kompletne k dispozícii v najlepšom obchode s audioknihami Audiolibrix.

Nič vám teda nebráni hneď sa pustiť do tejto Dánovej novinky. Stačí si len vyhradiť 11 hodín času, a je po nej. Nie po Sáre! Po audioknihe!

Ak fandíte skôr audioknihám na CD a nechcete si tú na stiahnutie napáliť sami, robíme všetko pre to, aby bola v kníhkupectvách čo najskôr.

Uverejnené Vložiť komentár

Kniha Super jídlo pro Superděti dostupná ako e-kniha

Tim Noakes, Jonno Proudfoot, Bridget Surtees - Super jídlo pro Superděti

Pokiaľ nedočkavo čakáte na vydanie knihy Super jídlo pro Superděti, máme pre vás výbornú správu.

Teda pokiaľ preferujete elektronickú verziu. E-kniha je totiž už dostupná a kúpiť si ju môžete napríklad na webe palmknihy.cz alebo v iTunes/iBooks.

Takže šup tam pre ňu, lebo je nabitá skvelými receptami, za ktoré vás vaše deti budú milovať.

Uverejnené Vložiť komentár

Super jídlo pro superděti sa blíži do finále

book-cover-mockup-super-jidlo-pro-superdeti-500px

Ak nedočkavo čakáte na pokračovanie knihy Revoluce v opravdovém jídle, nie ste sami. Aj my!

Kniha prechádza práve finálnymi kontrolami a poslednými úpravami a potom odchádza do tlače. Náš očakávaný termín sa o mesiac natiahol, no 17.4.2018 bude kniha na pultoch každého dobrého kníhkupectva.

Máte sa na čo tešiť! Či máte deti alebo nie, kniha otvára úplne nové dimenzie do low-carb stravovania. Recepty v tomto pokračovaní „revolúcie“ sú ešte chutnejšie a pestrejšie ako doposiaľ.

Kto myslel, že v low-carb stravovaní sa nedá experimentovať aj so sladkými a pečenými vecami, mýlil sa. Presvedčíme vás už o pár dní.