Uverejnené Vložiť komentár

Bestseller ultramaratónskej legendy Scotta Jureka ako audiokniha

Scott Jurek - Jedz a behaj (audiokniha)

V Bratislave, 01. augusta 2014

Mnohonásobnému víťazovi najprestížnejších vytrvalostných pretekov na svete Scottovi Jurekovi vychádza v týchto dňoch jeho New York Time bestseller Jedz a behaj aj ako audiokniha. K nahovoreniu bol pozvaný známy slovenský moderátor a fanúšik audiokníh, Pavol Michalka.

New York Times bestseller z bežeckého prostredia, Jedz a behaj, je plný ľudských príbehov o živote, vytrvalosti a závodení v krajných situáciach, ktoré namotivujú k aktivite úplne každého. Každý pri počúvaní pocíti potrebu niečo skúsiť a posunúť hranice svojich možností o kus ďalej.

Jedz a behaj je autobiografický príbeh človeka, ktorý svojou nezlomnou vôľou a vytrvalosťou dokázal, že elitným športovcom sa môže stať aj ten najmenej fyzicky spôsobilý človek, ak do toho dá všetko. Okrem životných príbehov je navyše plná praktických rád k behaniu a taktiež chutných vegánskych receptov.

Scott Jurek bol v roku 1999 neznámy bežec. Ujal sa vedenia na stomíľových pretekoch Western States 100. Nikto neveril, že môže v tak rýchlom tempe čo I len dokončiť. On ich vyhral, vytvoril traťový rekord a svoju výhru zopakoval ešte šesťkrát za sebou. Dvakrát vyhral 217 km dlhý Badwater Ultramarathon, vedúci cez Údolie smrti, grécky Spartathlon ako aj desiatky ďalších pretekov po celom svete.
Je ultrabežec a vegán, vyhľadávaný motivačný spíker, fyzioterapeut, tréner a kuchár, hrdina ďaľších dvoch bestsellerov New York Times – „Štvorhodinové telo” a „Stvorení pre beh”, v ktorom sa ako jeden z mála pozvaných bežcov zúčastnil dnes už povestného behu s Indiánmi kmeňa Tarahamuri.
Od roku 2010 je držiteľom amerického rekordu v behu na 24 hodín, v ktorom odbehol vyše 266 km.

Pavol Michalka vyštudoval filozofiu, slovenský jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Svoje moderátorské skúsenosti začal zbierať už ako žiak základnej školy, keď ho prijali do Detskej rozhlasovej dramatickej družiny Slovenského rozhlasu, kde účinkoval v rôznych rozhlasových hrách.

Počas štúdia na vysokej škole začal pracovať v rádiu Koliba (neskôr rádio Okey) ako moderátor spravodajstva. Neskôr ho bolo počuť v správach rádia Expres. Potom prijal ponuku v rádiu Viva, kde moderoval správy a neskôr robil aj šéfa spravodajstva.

Od roku 2008 moderuje v televízii JOJ reláciu Krimi a od roku 2012 ho môžete počuť aj v správach rádia Best FM.

Vo svojom voľnom čase sa rád obklopuje svojou rodinou, ktorá sa skladá z manželky a dvoch detičiek, rád sa stretáva s priateľmi, číta knižky a počúva rozhlasové hry.

„Scott Jurek je jedným z najlepších ultrabežcov všetkých čias.“
Caballo Blanco, Biely kôň, hrdina knihy Stvorení pre beh

„Scott je „vyhral viac“ a „dokázal viac“ človek, ako ktorýkoľvek iný žijúci bežec na zemi.“
Christopher McDougall, autor knihy Stvorení pre beh

Audiokniha vznikla vo vydavateľstve Publixing v podaní moderátora krimi správ JOJky, Pavla Michalku. Od 1.8. 2014 je dostupná k stiahnutiu cez najväčší e-shop s audioknihami a hovoreným slovom, audiolibrix.com. Odporúčaná cena audioknihy je 10,82 EUR. Dĺžka nahrávky 10 hod 05 min.

Informácie poskytol Ivan Sabo, 02/2102 8848, ivan.sabo@publixing.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.