Imunita

Audiokniha Imunita je dôvtipný a nezvyčajne zábavný rýchlokurz o práci pravdepodobne najdôležitejšieho systému v ľudskom tele. Dettmer premieňa jeden z najtajomnejších vedných odborov – imunológiu – na strhujúce dobrodružstvo v úžasnej cudzej krajine.

Imunita
EAN N/A Žáner Štítok

16,45 

16,45  s DPH
Audiokniha Imunita - Philipp Dettmer

Ďalšie informácie

Autor

Interpret

Dĺžka nahrávky

12:55

Jazyk

Formát

MP3 na stiahnutie

Prebudíte sa, škriabe vás v hrdle a pobolieva hlava. Mierne otrávení chystáte deti do školy. Nie je to také zlé, aby ste nemohli ísť do práce. Kým sa sťažujete, priamo pod vašou kožou prebieha intenzívna vojna. Milióny buniek umierajú, aby ste vy mohli žiť.

Zamysleli ste sa niekedy, čo je to vlastne imunitný systém? Hneď po ľudskom mozgu je druhým najzložitejším systémom v ľudskom tele a zároveň jedným z najstarších a najdôležitejších aspektov života na zemi. Bez imunity by sme do niekoľkých dní zomreli. Philipp Dettmer, tvorca najpopulárnejšieho vedeckého kanála na YouTube, nás vo svojej knihe Imunita pozýva na fascinujúce putovanie odolnosťou ľudského tela a jeho nespočetnými spôsobmi obrany. V našom tele neprestajne prebieha zúrivý boj, desiatky miliárd imunitných buniek sú pripravené popasovať sa s nepriateľom, čeliť invázii choroboplodných mikroorganizmov a vytvárať zložité obranné stratégie. Aj v tejto chvíli, kým čítate, váš imunitný systém pravdepodobne odhalil a zničil rakovinovú bunku, ktorá vám začala rásť v tele.

Každá kapitola sa zaoberá iným aspektom imunitného systému. Dočítate sa tu o obrane, ktorú telu poskytujú protilátky, ale aj zápaly, o hrozbách baktérií, alergií a rakoviny. Dettmer vysvetľuje, ako dokážu parazity prekĺznuť cez obranu, ako fungujú vírusy a čo sa deje v rane, keď sa porežete.

Audiokniha Imunita je dôvtipný a nezvyčajne zábavný rýchlokurz o práci pravdepodobne najdôležitejšieho systému v ľudskom tele. Dettmer premieňa jeden z najtajomnejších vedných odborov – imunológiu – na strhujúce dobrodružstvo v úžasnej cudzej krajine.

K tejto audioknihe je k dispozícii bonusový materiál vo formáte pdf. Nájdete ho tu.

 

 

„Vskutku brilantné.“

John Green

 

„Imunita je kniha o vede v tej najjasnejšej a najvzrušujúcejšej podobe. Dettmer udržiava dôverný vzťah s čitateľom a zároveň odhaľuje drámy, ktoré sa v nás odohrávajú na dennom poriadku. Píše živo a zrozumiteľne, čo však nikdy nejde na úkor vedy.“

Ann Druyan, author of Cosmos: Possible Worlds

 

„Philipp Dettmer má jedinečnú schopnosť ukázať nám krásu a zložitosť nášho sveta prostredníctvom vedy. V knihe Imunita nás berie na prehliadku vlastného tela a umožňuje nám vidieť a pochopiť, ako náš imunitný systém vlastne funguje. Krásna kniha o zložitom systéme, od ktorého závisí náš život.“

Max Roser, founder of Our World in Data

 

„Imunita sa číta ako strhujúci sci-fi román, Philipp Dettmer vás totiž vezme na cestu dovnútra tela, aby ste sa zblízka pozreli na armádu skúsených bojovníkov, silných gladiátorov a nenápadných detektívov, ktorí vás chránia v každodennej vojne proti biliónom nemilosrdných nepriateľov z radov mikróbov. Na konci knihy som celému svojmu telu rozumel oveľa lepšie ako kedykoľvek predtým. Imunita poteší všetkých zvedavcov.“

Tim Urban, creator of Wait But Why

 

„Dettmerova kniha v sebe spája vedomosti a humor a najmä v dobe pandémie je nevyhnutným a o to dôležitejším čítaním.“

Library Journal

Audiokniha Imunita - Philipp Dettmer
Prezeráte si: Imunita 16,45 
Hodnotenie 0 z 5
Výber možností
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!