Prečo spíme

Vynikajúci neurovedec a odborník na spánok Matthew Walker umožňuje porozumieť životnej dôležitosti spánku a snívania. Objasňuje, ako si môžeme podmaniť pretvárajúcu silu spánku a zmeniť tak svoj život k lepšiemu.

Prečo spíme
EAN N/A Žánre , Štítok

13,95 

13,95  s DPH
Audiokniha Prečo spíme - Matthew Walker

Ďalšie informácie

Autor

Interpret

Jazyk

Dĺžka nahrávky

17:00

Formát

MP3 na stiahnutie

Spánok patrí k najdôležitejším, ale najmenej pochopeným aspektom nášho života, zdravia a dlhovekosti. Donedávna vedci nedokázali odpovedať na otázky prečo spíme, ako spánok pomáha nášmu telu a mozgu, prečo nás postihnú ničivé zdravotné následky, keď nespíme. Najmä v porovnaní s našimi ostatnými základnými životnými potrebami jesť, piť a rozmnožovať sa, sme účel spánku dlhé roky nedokázali pochopiť. Prudký príval vedeckých objavov za ostatné dve desaťročia však do tejto oblasti vniesol nové svetlo.

Teraz nám vynikajúci neurovedec a odborník na spánok Matthew Walker umožňuje porozumieť životnej dôležitosti spánku a snívania. Okrem mnohých iných funkcií, spánok posilňuje našu schopnosť učiť sa, zapamätávať si a robiť logické rozhodnutia. Usmerňuje naše emócie, dopĺňa imunitný systém, dolaďuje metabolizmus a reguluje náš apetít. Snívanie upokojuje bolestné spomienky a vytvára priestor virtuálnej reality, v ktorom mozog spája minulé poznanie so súčasným a podnecuje kreativitu.

Walker odpovedá na dôležité otázky o spánku:
Ako vplýva na spánok kofeín a alkohol?
Čo sa skutočne deje počas REM spánku? Prečo sa náš spánok v priebehu života mení?
Ako na nás vplývajú bežné lieky na spanie, môžu spôsobiť dlhodobé poškodenie?

Vďaka zmapovaniu najnovších prelomových vedeckých objavov a zhrnutiu dekád výskumov a klinickej praxe Walker vysvetľuje, ako nám môže spánok pomôcť s učením, ako nám môže zlepšiť náladu a úroveň energie, regulovať hormóny, preventívne pôsobiť proti rakovine, Alzheimerovej chorobe a cukrovke, ako môže spomaliť prejavy starnutia, zvýšiť dlhovekosť, zlepšiť vzdelávanie a predĺžiť dĺžku života našich detí a podporiť našu efektivitu, úspešnosť a produktivitu. Prenikavá, fascinujúca, vyčerpávajúca a zrozumiteľná kniha Prečo spíme čitateľom úplne zmení chápanie a oceňovanie spánku a snov.

Matthew Walker, PhD. je profesorom neurovied a psychológie na Kalifornskej univerzite v Berkeley, riaditeľom univerzitného Laboratória spánku a neurozobrazovania a bývalým profesorom psychiatrie na Harvardovej univerzite. Publikoval viac než sto vedeckých štúdií a vystúpil v televíznych reláciách 60 minutes, Nova, BBC News a v rozhlasovej relácii Science Friday stanice National Public Radio. Dielo Prečo spíme je jeho prvou knihou. Objasňuje, ako si môžeme podmaniť pretvárajúcu silu spánku a zmeniť tak svoj život k lepšiemu.

"Prečo spíme je dôležitá a fascinujúca kniha... Walker ma naučil veľa o tejto základnej činnosti, ktorú potrebuje každý človek na Zemi. Mám podozrenie, že jeho kniha pre vás urobí to isté." Bill Gates

Neurovedec našiel revolučný spôsob ako byť múdrejší, príťažlivejší, štíhlejší, šťastnejší, zdravší a ako odvrátiť rakovinu - dobrý nočný spánok... Pravdepodobne je príliš skoro povedať, že mi Prečo spíme zachránilo život, ale môžem vám povedať, že mi to otvorilo oči." The Guardian

"Fascinujúce... Walker opisuje ako sa naše odpočinkové návyky menili v priebehu histórie, súvislosť medzi spánkom, chronickými chorobami a dĺžkou života. Prečo tabletky a pomôcky, ktoré používame na dlhší a hlbší spánok, v skutočnosti naše noci zhoršujú. Ponúka nám jednoduché a praktické spôsoby ako si lepšie oddýchnuť - dnes večer." Men's Journal

K tejto audioknihe je k dispozícii bonusový materiál vo formáte pdf. Nájdete ho tu.

Audiokniha Prečo spíme - Matthew Walker
Prezeráte si: Prečo spíme 13,95 
Hodnotenie 0 z 5
Výber možností

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!