Uverejnené Vložiť komentár

Vigil vyráža do sveta!

Monika Šimkovičová - Vigil

A je to tu – Vigil ide do sveta v angličtine!

Dlho sme na túto chvíľu čakali, pripravovali a tešili sa. Publixing je malé vydavateľstvo, no predsa sme túžili niečo také skúsiť. Spraviť niečo, čo sa veľmi nenosí – dostať zopár slovenských autorov a ich tituly na zahraničný trh. A Vigil je prvá lastovička!

Čo je na tom tak zvláštne? Asi všetko.

Zahraničný trh je plný titulov. Priam preplnený. Keď sa vyberiete na výstavy do Frankfurtu či Londýna, zavalí vás taká záplava kníh, že to človeka až paralizuje. Skúsiť teda pretlačiť na neho niečo ďalšie a ešte k tomu zo Slovenska, je do istej miery šialené. Ale prečo nie, že?

Celý proces vám sprostredkujeme v ďalšom článku – budeme radi, ak nás budú nasledovať aj iné vydavateľstvá a nebudú sa spoliehať len na to, že si ich autorov raz niekto náhodou všimne a potom to rôzne fondy zaplatia. To nie je cesta. To je ako čakať na výhru v lotérii. A tadiaľ cesta ani v kultúre nevedie.

Ale o tom niekedy inokedy.

Dúfam, že sa tešíte s Monikou. Ona sa teší veľmi, a my s ňou. Vigil vyráža na ďalšiu životnú dráhu. Tak nech sa mu darí!

P.S. Do soboty 18.11.2017 bežíme na Amazone promo a Vigil je na stiahnutie zdarma. Chcete si prečítať slovenské sci-fi v angličtine? Smelo sťahujte ešte dnes!

Vigil e-kniha (EN) ZDARMA na Amazone >> http://amzn.to/2hxKLkW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.