Juraj Červenák – Krv prvorodených

Juraj Červenák - Krv prvorodených (Audiokniha)

[themify_quote]Snažím sa naštudovať si k téme tej ktorej knihy čo najviac a aj kvôli tomu otravujem rôznych odborníkov. Pre mňa je prirodzené, že sa pri písaní vlastne aj učím a ponáram sa do problematiky. v mojom prípade do istého historického obdobia.
Juraj Červenák[/themify_quote]

→ Audiokniha Krv prvorodených | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Krv prvororených

↑ Na začiatok

Po obrovskom úspechu knihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu prichádza druhý prípad kapitána Steina a notára Barbariča zo série historických detektívok.

Napätie, skutočné historické udalosti, reálny historický priestor a pútavý príbeh napísaný moderným štýlom, to je to, na čom Červenák stavia neuveriteľne uveriteľné. Vďaka jeho rozprávačskému majstrovstvu hneď po prvých riadkoch pocítite, aká je Praha za vlády šialeného cisára Rudolfa II. nebezpečné miesto.

Zločin sa rozmáha ako nikdy predtým, ulice ovládajú bandy cudzích hrdlorezov, náboženské konflikty sa stupňujú, z politiky sa stala neprehľadná spleť intríg každého proti každému. Mestom sa však šíri ešte jedna nová hrôza: tajomný únosca vraždí prvorodené deti významných hodnostárov. Mystické znaky na telách obetí vedú Steina a Barbariča k okultistom v židovskej štvrti. Zdá sa však, že pozadie rituálnych vrážd je omnoho zložitejšie.

Pôjde naozaj o rozsiahle sprisahanie, ktoré siaha až k členom panovníckeho dvora?

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Krv prvorodených
Autor: Juraj Červenák
Interprét: Marek Geišberg
Séria: Stein a Barbarič, #2
Rok vydania: 2019