Tim Noakes, Jonno Proudfoot, Sally-Ann Creed – Revoluce v opravdovém jídle

Tim Noakes, Jonno Proudfoot, Sally-Ann Creed - Revoluce v opravdovém jídle

[button style=“large rounded black“ link=“https://www.publixing.com/product/revoluce-v-opravdovem-jidle-kniha/“ target=“_blank“ ] kúp knihu[/button] [button style=“large rounded black“ link=“https://www.martinus.sk/?uItem=297790&z=KQNU17″ target=“_blank“ ] kúp e-knihu (epub, mobi, pdf)[/button]

[themify_quote]Vědci označili tuk za nepřítele… ale spletli se.
– časopis TIME[/themify_quote]

→ Kniha | → Hodnotenia | → Informácie o knihe

Kniha Revoluce v opravdovém jídle (Radikální a udržitelný přístup ke zdravému stravování)

↑ Na začiatok

Nabírání na váze, zpomalování a slábnutí není nevyhnutelnou součástí stárnutí. Provizorní diety nejsou odpovědí. REVOLUCE V OPRAVDOVÉM JÍDLE nabízí návrat ke způsobu, jakým bychom měli jíst. Je to strava s nízkým obsahem sacharidů, vysokým obsahem tuků a žádným cukrem.

Šedesát let nám tvrdili, že konzumace tuku je pro nás špatná, že tuk je hlavní příčinou vysokého krevního tlaku, onemocnění srdce a obezity. Revoluce v opravdovém jídle tuto lež odhaluje a ukazuje nám cestu zpět k lepšímu zdraví za pomoci jídla, které měli lidé jíst celou dobu.

Tato kniha radikálním způsobem změní váš život. Jasně vám ukáže, jak jednoduše převzít kontrolu nejen nad svou váhou, ale i celkovým zdravím – prostřednictvím toho, co jíte. A můžete jíst maso, mořské plody, vejce, sýry, máslo, ořechy… všechny potraviny, které jsou většinou diet zakázané nebo striktně omezené jako první.

Tohle je Banting, low-carb, LCHF (tedy strava s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem sacharidů). Strava pro novou generaci, pevně podložená roky vědeckého výzkumu a nezvratitelných důkazů.

Tato mimořádná kniha, která se již stala fenomenálním bestsellerem, převrací konvenční stravovací principy posledních desetiletí, které umístily sacharidy do základu pyramidy údajně zdravého způsobu stravování. Principy, které nás dovedly přímo k celosvětové epidemii obezity a cukrovky.

Jde o překvapivé odhalení, ale i pravdu starou jako lidstvo samo. Tato kniha nabízí opravdu revoluční přístup ke zdravému stravování, který mimo jiné vyvrací mýtus, že cholesterol je pro nás špatný.

Nejde o další neudržitelnou dietu s rychlými výsledky nebo nějaký klam, na který brzy zapomenete. Jde o dlouho odkládaný návrat ke způsobu, jakým měli lidé jíst celou dobu.

Hodnotenia knihy a audioknihy od čitateľov a poslucháčov

↑ Na začiatok

[themify_quote]Tato kniha přináší českým čtenářům poprvé dílo jednoho z největších vědců, který se vedle sportovní medicíny a sportovní výživy zabývá i výživou pro děti a dospělé (včetně mimo sportu). Narozdíl od běžných stravních doporučení se specificky zabývá tzv. nizkosacharidovym stravováním, a přináší vedle kompletního shrnutí hlavních důkazů také chutné recepty a stručně tipy a triky. Tím Noakes shodou okolností patří mezi hlavní postavy, které ovlivnily vývoj české diabetologie od roku 2016. Nepostradatelná kniha pro všechny, kdo mají zájem o podrobnější pochopení souvislostí mezi stravou, zdravím a chronickými onemocněními.
Napísal Jan Vyjídák z Neslazeno.cz v recenzii na webe Martinus [themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“]
[/themify_quote]

[themify_quote]Za mě perfektní. Spoustu receptů jsem už vyzkoušela (a chutnaly skvěle), ale pro mě je na knize nejpodstatnější popis celé low-carb stravy, protože má trochu pro každého. Nejdřív je na začátku vysvětlení po lopatě, které pochopí i lama jako já. Je plná praktických tipů a rad, neplácá jen obecně. A pro ty, kteří si potrpí na detaily, je k dispozici zevrubná esej od dr. Noakese. S důkazy, které jsem si ještě ověřovala v dalších knihách, protože se mi prostě nechtělo věřit tomu, že bychom se všichni nechali tak jednoduše zmanipulovat. Ale nechali.
Napísala Petra v recenzii na webe Martinus [themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“]
[/themify_quote]

[themify_quote]Především oceňuji naprosto úžasné fotografie, které od kvalitní kuchařky prostě vyžaduji. Poté se mi moc líbí jednoduchost receptů a že všechno je vysvětleno jednoduše, že ty výhody této stravy opravdu pochopí každý. Plus na sobě cítím, že mám opravdu o hodně více energie, než když jsem jedla spousty cukru.
Napísala Teyla v recenzii na webe Martinus [themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“][themify_icon icon=“fa-star“ icon_color=“#ffcc00″ style=“small“]
[/themify_quote]

Informácie o knihe

↑ Na začiatok

Názov knihy: Revoluce v opravdovém jídle (Radikální a udržitelný přístup ke zdravému ztravování)
Autori: Tim Noakes, Jonno Proudfoot, Sally-Ann Creed
Rok vydania: 2017