Scott Jurek – Jedz a behaj

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD Kúp e-knihu (epub, mobi, pdf)

 

Aj tisícmíľová cesta sa začína jediným krokom. Lao-Tzu

→ Kniha a audiokniha Jedz a behaj | → Recenzie | → Scott Jurek (autor) | → Pavol Michalka (interprét)

 

Kniha a audiokniha Jedz a behaj

↑ Na začiatok

New York Times bestseller z bežeckého prostredia, Jedz a behaj, vychádza prvýkrát v slovenčine.

New York Times bestseller z bežeckého prostredia, Jedz a behaj, je kniha ultramaratónskej legendy Scotta Jureka plná ľudských príbehov o vytrvalosti a závodení v krajných situáciach ktorá namotivuje k aktivite úplne každého. Nezáleží, či človek obúva tenisky pri čítaní po prvýkrát, alebo chce skúsiť posunúť hranice svojich možností o kus ďalej.

Autobiografický príbeh človeka, ktorý svojou nezlomnou vôľou a vytrvalosťou dokázal, že elitným športovcom sa môže stať aj ten najmenej fyzicky predisponovaný človek, ak do toho dá všetko. Okrem životných príbehov je navyše plná praktických rád s uplatnením dlhoročných vedeckých poznatkov.

Ako bonus, autor končí každú kapitolu vlastným receptom s použitím len rastlinných zdrojov, ktoré ukazujú, ako pestré, chutné a energeticky hodnotné takéto stravovanie vie byť. Sám je zároveň dôkazom, že to čo o rastlinnej strave tvrdí aj naozaj funguje.

Recenzie Jedz a behaj

↑ Na začiatok

Scott Jurek, autor, napísal knihu máloktorej podobnú. Je to síce rozprávanie od zážitkov z detstva cez opisy maratónov a končí veľkým poslaním, ale toto rozprávanie nie je len také obyčajné. Budete cítiť inšpiráciu. Na pár dní sa od knihy neodtrhnete a budete žiť v inom svete. Budete chcieť ísť behať a budete neveriacky krútiť hlavou a pýtať sa sami seba ako je to vôbec možné? Zabehnúť 100 a viac kilometrov. Bežať so zlomeným prstom. Bežať pri 48 stupňoch. Blázon? Možno. Ale obdivuhodný blázon.
Silvia Slivková – Jedz a behaj

Scott Jurek (autor)

↑ Na začiatok
Scott JurekScott Jurek bol v roku 1999 neznámy bežec, ktorý sa ujal vedenia na stomíľovom závode Western States 100. Nikto neveril, že môže v tak rýchlom tempe preteky dokončiť. On ich vyhral, vytvoril traťový rekord a svoju výhru zopakoval ešte šesťkrát za sebou. Dvakrát vyhral 217 km dlhý Badwater Ultramarathon, vedúci cez Údolie smrti a desiatky ďalších maratónov.

Je ultrabežec a vegán, vyhľadávaný motivačný spíker, fyzioterapeut, tréner a kuchár, hrdina dvoch bestsellerov New York Times – „Štvorhodinové telo” a „Zrodení k behu”, v ktorom sa ako jeden z mála pozvaných bežcov zúčastnil dnes už povestného behu s Indiánmi kmeňa Tarahamuri.

Od roku 2010 je držiteľom amerického rekordu v behu na 24 hodín, v ktorom odbehol vyše 266 km.

 

Pavol Michalka (interprét)

↑ Na začiatok | → Pavol Michalka | → Rozhovor s Paľom Michalkom

 

Pavol Michalka

Pavol MichalkaPavol vyštudoval filozofiu a slovenský jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Svoje moderátorské skúsenosti začal zbierať už ako žiak základnej školy, keď ho prijali do Detskej rozhlasovej dramatickej družiny Slovenského rozhlasu, kde účinkoval v rôznych rozhlasových hrách.

Počas štúdia na vysokej škole začal pracovať v rádiu Koliba (neskôr rádio Okey) ako moderátor spravodajstva. Neskôr ho bolo počuť v správach rádia Expres. Potom prijal ponuku v rádiu Viva, kde moderoval správy a neskôr robil aj šéfa spravodajstva.

Od roku 2008 moderuje v televízii JOJ reláciu Krimi a od roku 2012 ho môžete počuť aj v správach rádia Best FM.

Vo svojom voľnom čase sa rád obklopuje svojou rodinou, ktorá sa skladá z manželky a dvoch detičiek, rád sa stretáva s priateľmi, číta knižky a počúva rozhlasové hry.

 

Rozhovor s Paľom Michalkom

S Paľom Michalkom sme sa pozhovárali bezprostredne po nahrávaní audioknihy Jedz a behaj. Štvrtý diel Podcastu o audioknihách si môžete vypočuť aj vy:

Scott Jurek - Jedz a behaj (audiokniha)

Scott Jurek - Jedz a behaj

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD Kúp e-knihu (epub, mobi, pdf) Kúp knihu

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!