Monika Šimkovičová

Monika ŠimkovičováŠtart spisovateľskej dráhy nastal u Moniky v roku 1999, keď napísala poviedku Pán a pani Hornerovci. Tá bola v súťaži Poviedka ́99 ocenená publikovaním v zborníku 17-tich najlepších poviedok roka. Jej meno sa tak ocitlo v jednej knihe spolus Petrom Pišťankom, Borisom Filanom, Oliverom Bakošom a ďalšími ozajstnými spisovateľmi.

O rok neskôr bola vydaná kniha poviedok Utajené skutočnosti, v ktorej autorka ponúkla čitateľovi nielen rôzne fantázie, záhady, prekvapivé zlomy a riešenia, ale aj široký záber drsnej až otriasajúcej reality vtedajších pomerov v hlavnom meste Slovenska. Tisícový náklad tejto knihy však záhadne zmizol a do predaja sa nikdy nedostal. Utajené skutočnosti tak zostali navždy utajené.

V roku 2010 bol vydaný kontroverzný román o smrti a neumieraní Bruno v hlavě, ktorý napísala spolu s českým hudobníkom a scenáristom Ondřejom Ládkom (XindlX).

V súčasnosti predovšetkým maľuje a venuje sa svojej galérii Fantastické veci, ktorá sa nachádza v Bratislave.

V roku 2015 napísala novelu Roden24 a tá sa stala základom poviedkového románu VIGIL. Roden24 bol vydaný aj ako audiokniha, ktorú nahovorili poprední slovenskí herci.

→ Slovo autorky | → Vydali sme audioknihy | → Vydali sme knihy

Slovo autorky

K napísaniu tohto diela ma z veľkej časti inšpirovala “partička Vigilov” z BANYS MEDIA, ktorí pochádzajú z rôznych častí sveta a dali sa dohromady hlavne preto, aby vznikla nová on-line hra.

Robia mediálne kampane, vytvárajú vlastné softwarové a marketingové riešenia, produkujú televízne programy, natáčajú reklamy. Ale stihli postaviť tiež medzinárodne úspešné portály a dokonca celosvetovú sociálnu sieť.

Občas sa dokážu “vyblázniť” s mobilnými aplikáciami, natočia napríklad Škodovku pre Ženevu, film s Indonézanmi, alebo NATÁČAJÚ S DRONMI na Zanzibare. VŠETKO TOTO DOKÁŽU PREPOJIŤ na internete ale aj mimo neho.

Stále sa pýtajú: A kedy máme teda spať? A ja na to: Až budete mať tú hru, kvôli ktorej ste sa stretli! Banysa mám z nich najradšej, lebo on si vždy po sebe umyje riad.

Ďakujem im, že výrazne pomáhajú vzniku projektu Vigil.

Audioknihy

Roden 24

Homo Vigilis. Vigilovia. Nový ľudský druh, ktorý ku svojmu životu nepotrebuje spánok. Nepotrebujú oddych a nebývajú na rozdiel od Spiacich ani chorí.

Knihy

Vigil

Úžasný objav! Jedna pilulka nahradí 9 hodín spánku. Budúcnosť patrí tým, ktorí nepotrebujú spať. Budúcnosť patrí Vigilom.
Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!