Monika Šimkovičová

Monika ŠimkovičováŠtart spisovateľskej dráhy nastal u Moniky v roku 1999, keď napísala poviedku Pán a pani Hornerovci. Tá bola v súťaži Poviedka ́99 ocenená publikovaním v zborníku 17-tich najlepších poviedok roka. Jej meno sa tak ocitlo v jednej knihe spolus Petrom Pišťankom, Borisom Filanom, Oliverom Bakošom a ďalšími ozajstnými spisovateľmi.

O rok neskôr bola vydaná kniha poviedok Utajené skutočnosti, v ktorej autorka ponúkla čitateľovi nielen rôzne fantázie, záhady, prekvapivé zlomy a riešenia, ale aj široký záber drsnej až otriasajúcej reality vtedajších pomerov v hlavnom meste Slovenska. Tisícový náklad tejto knihy však záhadne zmizol a do predaja sa nikdy nedostal. Utajené skutočnosti tak zostali navždy utajené.

V roku 2010 bol vydaný kontroverzný román o smrti a neumieraní Bruno v hlavě, ktorý napísala spolu s českým hudobníkom a scenáristom Ondřejom Ládkom (XindlX).

V súčasnosti predovšetkým maľuje a venuje sa svojej galérii Fantastické veci, ktorá sa nachádza v Bratislave.

V roku 2015 napísala novelu Roden24 a tá sa stala základom poviedkového románu VIGIL. Roden24 bol vydaný aj ako audiokniha, ktorú nahovorili poprední slovenskí herci.

→ Slovo autorky | → Vydali sme audioknihy | → Vydali sme knihy

Slovo autorky

K napísaniu tohto diela ma z veľkej časti inšpirovala “partička Vigilov” z BANYS MEDIA, ktorí pochádzajú z rôznych častí sveta a dali sa dohromady hlavne preto, aby vznikla nová on-line hra.

Robia mediálne kampane, vytvárajú vlastné softwarové a marketingové riešenia, produkujú televízne programy, natáčajú reklamy. Ale stihli postaviť tiež medzinárodne úspešné portály a dokonca celosvetovú sociálnu sieť.

Občas sa dokážu “vyblázniť” s mobilnými aplikáciami, natočia napríklad Škodovku pre Ženevu, film s Indonézanmi, alebo NATÁČAJÚ S DRONMI na Zanzibare. VŠETKO TOTO DOKÁŽU PREPOJIŤ na internete ale aj mimo neho.

Stále sa pýtajú: A kedy máme teda spať? A ja na to: Až budete mať tú hru, kvôli ktorej ste sa stretli! Banysa mám z nich najradšej, lebo on si vždy po sebe umyje riad.

Ďakujem im, že výrazne pomáhajú vzniku projektu Vigil.