Monika Šimkovičová – Roden24

Monika Šimkovičová - Roden 24 (audiokniha)

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD Kúp e-knihu (epub, mobi, pdf)

O tom, že fantázia je silnejšia než všetky vedomosti a sny sú mocnejšie než skutočnosť.

→ Audiokniha Roden24 | → Interpréti | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Roden24

↑ Na začiatok | → Povedali o knihe

Homo Vigilis. Vigilovia. Nový ľudský druh, ktorý ku svojmu životu nepotrebuje spánok. Vigilovia nepotrebujú oddych, necítia únavu a nebývajú na rozdiel od Spiacich ani chorí. Navyše majú dokonalý čuch. Zdá sa, že k ich dokonalosti nechýba naozaj nič, alebo iba naozaj veľmi málo…

…ak tak možno spánok a snívanie. Ale kto by potreboval k životu tieto?

Roden24 je možno trochu sci-fi a trochu fantasy v jednom. Príbehy a trápenia hrdinov sú však až neuveriteľne podobné tým našim.

Povedali o knihe

Roden24 s nespočetnými zaujímavými linkami a možnosťami ma nadchol natoľko, že by som najradšej odložil všetky naše projekty a venoval sa produkcii rôznych častí tohto nadčasového diela.
Martin Beinhauer, BANYS MEDIA

Interpréti

↑ Na začiatok | → Osoby a obsadenie | → Hudba, zvuk a réžia

Na realizácii audioknihy Roden24 sa podieľali špičkoví slovenskí herci a herečky, verejnosti známi z účinkovania v TV seriáloch, z dabingových a rozhlasových štúdií. Interpréti vložili do svojich literárnych postáv dušu a s podporou originálnej hudobnej línie vytvorili naozaj špecifické dielo.

Osoby a obsadenie

Martha Neff – Elena Podzámska
Roden Wagner – Peter Krajčovič
Rya Wagner – Petra Vajdová
Vincent Casamia – Dušan Jamrich
Ondrey Lewis – Rastislav Sokol
Armin Baar – Štefan Kožka
Samuel Trier – Tomáš Horváth
Nora – Barbora Žilecká
Dragan Costa – Peter Kollárik
Johanka Baar – Bianka Bucková

Rastislav Sokol, Elena PodzámskaElena Podzámska, Dušan Jamrich

Hudba, zvuk a réžia

Hudba: Juraj Velčovský jr.
Na motívy skladby: “Noc bez snov” (Juraj Velčovský r.1975)
Zvuk: Peter Monček
Réžia: Igor Krempaský

Recenzie audioknihy Roden24

↑ Na začiatok

Roden24 nie je celkom utópiou ani antiutópiou, skôr filozofujúcim sci-fi, ktorého ústrednou témou je čas. Čas nášho života, to ako ho dokážeme využiť a možno aj to, že dôležitejšia než jeho dostatok je jeho náplň. No pravdepodobne aj vďaka hypnotizujúcemu hlasu Eleny Podzámskej, i pre ľúbostnú rovinu Marthy a Vincenta na mňa táto audiokniha pôsobila veľmi romanticky (jedna spomienka hlavnej hrdinky dokonca rozkošne šteklivo:-). Nebyť vedecko-fantastických motívov, asi by sme tento príbeh nazvali spoločenským románom.
Riddick’s Realm – Monika Šimkovičová: Roden24
Je to jedna z najkrajšie nahratých kníh, s akou som sa zatiaľ stretla. Príbeh sa odohráva z pohľadu Marthy Neff, ktorú stvárnila Elena Podzámska. Svojím charizmatickým a nádherne zafarbeným hlasom si hladko omotá poslucháča okolo prsta a hoci je hlavnou postavou, v žiadnom prípade na seba nestrháva pozornosť. Ide o viachlasnú knihu, na ktorej sa podieľali špičkoví slovenskí herci a herečky ako Dušan Jamrich, Peter Krajčovič, Petra Vajdová a iní a všetci interpreti spolupracujú v dokonalej symbióze, takže sa môžete nechať nerušene unášať týmto pozoruhodným príbehom.
Mirka Jakabová – Svetový objav! Stačí jediná kapsula a spánok je minulosťou… neprináša to však iba výhody

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Je až fascinující, že jsem nikdy neposlouchala/nečetla o podobném tématu (konkrétně, protože hlavní myšlenka audioknihy je často používaná v jakýchkoli varujících dystopiích apod.) a příběh mě držel od začátku do konce. Jako poslední a hlavní bych chtěla podotknout, že tohle je přesně to, jak by měla audiokniha v mých očích vypadat (znít). Nahrané naprosto výborně od zvukových efektů po emoce interpretů. Elena Podzámská je v roli Marthy úžasná.
Napísala Petra v recenzii na webe Audiolibrix
Moderní příběh, originální téma, napínavé i dojemné. Neuvěřitelně skvostná barva hlasu vypravěčky příběhu. V kombinaci s vynikajícími zvukovými efekty a především originalní hudbou úplný balzám na duši v okamžicích příběhové pohody, nebo naopak příležitost pro lehké mrazení v zádech ve vypjatých chvílích. Škoda, že tak krátké. Rozhodně se k příběhu ještě vrátím.
Napísal HonzaS v recenzii na webe Audiolibrix
Pribeh bol fajn , bez ohladu na pribeh je to vyborne napisane,ziadne hluche miesta alebo slabsie pasaze. Kazda veta a dialog maju spad a zmysel. Nadherny interpretacia Elena Podzamska za pocuva naozaj dobre. Velmi podarene dielko.
Napísal onetoto v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Roden24
Autor: Monika Šimkovičová
Dĺžka: 1 hodina a 21 minút
Rok vydania: 2015

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!