Martin Stránský

Narodil se v Jihlavě. Díky tomu, že jako syn herce a pozdějšího ředitele Horáckého divadla Miloše Stránského měl k divadlu blízko, rozhodl se po gymnáziu pro DAMU.

Školu absolvoval v roce 1993 rolí Laca v inscenaci Její pastorkyňa. Poté přišla nabídka z divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kam v tomtéž roce nastoupil do stálého angažmá. Zde také získal v roce 2007 Cenu Vendelína Budila za roli Eddieho v inscenaci Millerova Pohledu z mostu.

Od roku 1994 sa také intenzivně věnuje dabingu. Jeho hlas známe například díky postavě MacGyvera, Steva Irwina z Lovce krokodýlů, Erica Danea z Chirurgů nebo Davida Boreanaze ze Sběratelů kostí. Za dabing hlavní role Dr. House ze stejnojmenného seriálu byl Martin v roce 2008 nominován na Cenu Františka Filipovského.

Za poslední léta se podílel na namluvení mnoha audioknižních bestsellerů jaku například trilogie Milenium, Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, Eragon nebo biografie zakladatele firmy Apple, Steve Jobs.

→ Vydali sme

Vydali sme

Rudý kapitán

Při rekonstrukci hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen hřeb. Vyšetřování však probíhá k nelibosti vyšších míst i církve samé…
Zvoľte si vašu menu
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!