Marián Geišberg

Marián GeišbergMarián Geišberg (1953) je slovenský herec a hudobník. Marián sa narodil v Piešťanoch, žije vo Vlčkovciach pri Trnave, je ženatý a má synov Mareka a Martina.

Marián účinkoval v niekoľkých úspešných filmoch a poznať ho diváci môžu aj z divadla. Postupne pôsobil v Divadle Jonáša Záborského v Prešove (1979 – 1984), potom v Divadle SNP v Martine a od roku 1988 v Trnavskom divadle. Od roku 1992 je členom Činohry SND.

O jeho nesporných hereckých kvalitách vypovedá aj Cena Jozefa Kronera za najpozoruhodnejší výkon v roku 2000 za stvárnenie postavy Benedikta v inscenácii Na konci hry.

→ Pripravujeme | → Vydali sme

Pripravujeme

Dominik Dán - List zo záhrobia

List zo záhrobia

Nová demokratická doba prináša nové vraždy, ktoré svojou brutalitou ďaleko prevyšujú staré. No všetko so všetkým súvisí, tieň minulosti sa vznáša nie len nad detektívmi, ale aj nad vrahmi.

Vydali sme

Dominik Dán - Sára

Sára

Krauz a Fischer vyšetrujú vraždu vplyvného riaditeľa konzorcia bánk. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu.

Dominik Dán - Cigaretka na dva ťahy

Cigaretka na dva ťahy

Chlapcom z oddelenia sa dostal na stôl prípad vodiča dodávky – chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie a ťažký kriminálny zločin.

Dominik Dán - Žiješ iba dvakrát

Žiješ iba dvakrát

Písal sa rok 1999. Po tvrdej drine detektívov však nečakal zaslúžený odpočinok. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice stratila kolegyňa…

Dominik Dán - Nehanebné neviniatko

Nehanebné neviniatko

Krauz a Chosé vyšetrujú nový prípad, beštiálnu vraždu študentky, ktorú vrah zaškrtil v jej izbe na poschodí rodičovského domu. Kto ju zneuctil a zavraždil?

Dominik Dán - Korene zla

Korene zla

Vražda na druhom brehu je vyriešená, dohody s podsvetím sú uzavreté, život v Našom Meste by sa mohol uberať pokojnou cestou. No všetko je iba na chvíľu…

Dominik Dán - Cela číslo 17

Cela číslo 17

Profesor Puskailer je odsúdený za vraždu. Začne písať pamäti ku ktorým sa dostane detektív Krauz a pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku.

Dominik Dán - Smrť na druhom brehu

Smrť na druhom brehu

Jar 1994 ‒ na brehu rieky Morava na úrovni 4. kilometrovníka našli dvaja výrastkovia polozahrabanú, polorozpadnutú mŕtvolu muža. A mŕtvy chlap nikomu nechýba…

Dominik Dán - Mucholapka

Mucholapka

Opäť boli prázdniny a ľudia sa tešili na zaslúžený oddych pri vode. Na oddelení vrážd sa však nikto netešil a odniesť dovolenkový lístok šéfovi sa každý bál…

Dominik Dán - Nežná fatamorgána

Nežná fatamorgána

Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky.

Dominik Dán - Jednou nohou v hrobe

Jednou nohou v hrobe

Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky.

Dominik Dán - Mucha

Mucha

Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990.

Dominik Dán - Krv nie je voda

Krv nie je voda

Žiadne obdobie v Krauzovej praxi nebolo ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila porevolučná amnestia, ktorá presýtila ulice násilím.

Dominik Dán - Uzol

Uzol

Politická situácia v roku 1988, súdruhovia z ministerstva a kolegovia zo Štátnej zavedú trojicu detektívov medzi ostnaté drôty štátnej hranice so západom.

Dominik Dán - Popol všetkých zarovná

Popol všetkých zarovná

Krauz a Fischer sa pri vyšetrovaní smrti mafiána dostanú k magnetofónovej páske, na ktorej sa dohaduje s neznámym na únose. Neskôr vybuchne auto policajta…

Dominik Dán - Básnik

Básnik

Z Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat. Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný. A vrah.