Juraj Červenák – Mŕtvy na Pekelnom vrchu

Juraj Červenák - Mŕtvy na pekelnom vrchu

[button style=“large rounded red“ link=“https://www.audiolibrix.com/sk/Directory/Book/3637/Audiokniha-Mrtvy-na-Pekelnom-vrchu-Juraj-Cervenak?afid=125&afcid=2014″ target=“_blank“ ] kúp audioknihu v digitále[/button]

[themify_quote]Ja som všetky moje knihy sfilmované už videl, v hlave, režíroval ich Ridley Scott a mali obrovský rozpočet. Väčšinu z nich vidím aj ako filmy, ba dokonca sa ich snažím aj písať, aby vyvolávali vizuálny dojem u čitateľov.
Juraj Červenák[/themify_quote]

→ Audiokniha Mŕtvy na Pekelnom vrchu | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Mŕtvy na Pekelnom vrchu

↑ Na začiatok

Historická detektívka o prvom prípade kapitána Steina a notára Barbariča, ktorí sú na stope zločinu v habsburskom cisárstve za vlády Rudolfa II.

Na konci 16. storočia zúri v kresťanskom pohraničí vojna s Osmanskou ríšou. Turci sa pokúšajú preniknúť k bohatým banským mestám v hornom Uhorsku. Vojnového veterána Steina vyšlú do Štiavnice odhaliť zradcu, ktorý sa chystá nepriateľom ukázať tajnú cestu do dobre opevneného mesta.

Pátranie ešte skomplikuje vražda miestneho šľachtica. Stein musí spojiť sily s mestským notárom Matejom Barbaričom, aby rozplietol klbko sprisahaní a zločinov, z ktorých mnohé siahajú hlboko do minulosti. Zdá sa, že všetko súvisí so zlorečeným Pekelným vrchom – mnohí veria, že sa na ňom zjavuje duch zhýralej meštianky, a po nociach sa tam rozlieha vytie psov, čo strážia bránu do záhrobia.

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Mŕtvy na Pekelnom vrchu
Autor: Juraj Červenák
Interprét: Marek Geišberg
Séria: Stein a Barbarič, #1
Rok vydania: 2019