Dominik Dán

Dominik DánDominik Dán (1955) viac ako dvadsaťpäť rokov vyšetruje zločiny. Vďaka osobným kontaktom s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou “lepšou spoločnosťou” pochopil nepísané zákony podsvetia. Pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov čerpá z vlastných bohatých skúseností.

Všetky jeho knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a publikovania audiokníh sa v skvelom podaní Mariána Geišberga zhostila firma Publixing Ltd.

→ Pripravujeme | → Vydali sme

Pripravujeme

List zo záhrobia

Nová demokratická doba prináša nové vraždy, ktoré svojou brutalitou ďaleko prevyšujú staré. No všetko so všetkým súvisí, tieň minulosti sa vznáša nie len nad detektívmi, ale aj nad vrahmi.

Vydali sme

Sára

Krauz a Fischer vyšetrujú vraždu vplyvného riaditeľa konzorcia bánk. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu.

Cigaretka na dva ťahy

Chlapcom z oddelenia sa dostal na stôl prípad vodiča dodávky – chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie a ťažký kriminálny zločin.

Žiješ iba dvakrát

Písal sa rok 1999. Po tvrdej drine detektívov však nečakal zaslúžený odpočinok. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice stratila kolegyňa…

Nehanebné neviniatko

Krauz a Chosé vyšetrujú nový prípad, beštiálnu vraždu študentky, ktorú vrah zaškrtil v jej izbe na poschodí rodičovského domu. Kto ju zneuctil a zavraždil?

Korene zla

Vražda na druhom brehu je vyriešená, dohody s podsvetím sú uzavreté, život v Našom Meste by sa mohol uberať pokojnou cestou. No všetko je iba na chvíľu…

Rudý kapitán

Při rekonstrukci hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen hřeb. Vyšetřování však probíhá k nelibosti vyšších míst i církve samé…

Cela číslo 17

Profesor Puskailer je odsúdený za vraždu. Začne písať pamäti ku ktorým sa dostane detektív Krauz a pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku.

Smrť na druhom brehu

Jar 1994 ‒ na brehu rieky Morava na úrovni 4. kilometrovníka našli dvaja výrastkovia polozahrabanú, polorozpadnutú mŕtvolu muža. A mŕtvy chlap nikomu nechýba…

Mucholapka

Opäť boli prázdniny a ľudia sa tešili na zaslúžený oddych pri vode. Na oddelení vrážd sa však nikto netešil a odniesť dovolenkový lístok šéfovi sa každý bál…

Nežná fatamorgána

Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky.

Jednou nohou v hrobe

Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky.

Mucha

Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990.

Krv nie je voda

Žiadne obdobie v Krauzovej praxi nebolo ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila porevolučná amnestia, ktorá presýtila ulice násilím.

Uzol

Politická situácia v roku 1988, súdruhovia z ministerstva a kolegovia zo Štátnej zavedú trojicu detektívov medzi ostnaté drôty štátnej hranice so západom.

Popol všetkých zarovná

Krauz a Fischer sa pri vyšetrovaní smrti mafiána dostanú k magnetofónovej páske, na ktorej sa dohaduje s neznámym na únose. Neskôr vybuchne auto policajta…

Básnik

Z Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat. Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný. A vrah.
Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
CZK Czech koruna
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!