Dominik Dán

Dominik DánDominik Dán (1955) viac ako dvadsaťpäť rokov vyšetruje zločiny. Vďaka osobným kontaktom s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ pochopil nepísané zákony podsvetia. Pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov čerpá z vlastných bohatých skúseností.

Všetky jeho knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a publikovania audiokníh sa v skvelom podaní Mariána Geišberga zhostila firma Publixing Ltd.

→ Pripravujeme | → Vydali sme

Pripravujeme

Cigaretka na dva ťahy

Chlapcom z oddelenia sa dostal na stôl prípad vodiča dodávky – chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie a ťažký kriminálny zločin.

Vydali sme

Žiješ iba dvakrát

Písal sa rok 1999. Po tvrdej drine detektívov však nečakal zaslúžený odpočinok. Celé sa to začalo tým, že sa bacharom z väznice stratila kolegyňa…

Nehanebné neviniatko

Krauz a Chosé vyšetrujú nový prípad, beštiálnu vraždu študentky, ktorú vrah zaškrtil v jej izbe na poschodí rodičovského domu. Kto ju zneuctil a zavraždil?

Korene zla

Vražda na druhom brehu je vyriešená, dohody s podsvetím sú uzavreté, život v Našom Meste by sa mohol uberať pokojnou cestou. No všetko je iba na chvíľu…

Rudý kapitán

Při rekonstrukci hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen hřeb. Vyšetřování však probíhá k nelibosti vyšších míst i církve samé…

Cela číslo 17

Profesor Puskailer je odsúdený za vraždu. Začne písať pamäti ku ktorým sa dostane detektív Krauz a pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku.

Smrť na druhom brehu

Jar 1994 ‒ na brehu rieky Morava na úrovni 4. kilometrovníka našli dvaja výrastkovia polozahrabanú, polorozpadnutú mŕtvolu muža. A mŕtvy chlap nikomu nechýba…

Mucholapka

Opäť boli prázdniny a ľudia sa tešili na zaslúžený oddych pri vode. Na oddelení vrážd sa však nikto netešil a odniesť dovolenkový lístok šéfovi sa každý bál…

Nežná fatamorgána

Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky.

Jednou nohou v hrobe

Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky.

Mucha

Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990.

Krv nie je voda

Žiadne obdobie v Krauzovej praxi nebolo ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila porevolučná amnestia, ktorá presýtila ulice násilím.

Uzol

Politická situácia v roku 1988, súdruhovia z ministerstva a kolegovia zo Štátnej zavedú trojicu detektívov medzi ostnaté drôty štátnej hranice so západom.

Popol všetkých zarovná

Krauz a Fischer sa pri vyšetrovaní smrti mafiána dostanú k magnetofónovej páske, na ktorej sa dohaduje s neznámym na únose. Neskôr vybuchne auto policajta…

Básnik

Z Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat. Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný. A vrah.

Back to Top

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro

Poštovné v SR a ČR nad 10 EUR ZDARMA! Skryť

Ku každému CD získate pri kúpe digitálnu verziu audioknihy ZDARMA

Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!