Dominik Dán – Smrť na druhom brehu

Audiokniha Smrť na druhom brehu - Dominik Dán

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD

Ako u mňa prebieha proces prípravy na nový román vám prezradím v deň, keď výrobcovia Becherovky prezradia receptúru, ako tento likér vyrábajú.
Dominik Dán

→ Audiokniha Smrť na druhom brehu | → Video trailer | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Smrť na druhom brehu

↑ Na začiatok

Začiatky deväťdesiatych rokov boli hektickým obdobím nielen na oddelení vrážd, ale v celej spoločnosti. Čo sa dialo v Našom Meste automaticky registrovali aj detektívi, a nielen registrovali, aj riešili, vyšetrovali a vypočúvali.

Zo zelenáča Richarda Krauza je samostatne pracujúci detektív a s parťákom Jozefom Fischerom zvaným Chosé riešia jeden prípad za druhým. Tento sa stal na jar 1994 ‒ na brehu rieky Morava na úrovni 4. kilometrovníka našli dvaja výrastkovia polozahrabanú, polorozpadnutú mŕtvolu muža.

Nič zvláštne, pokojne mohla skončiť v krematóriu a na štátne trovy jej mohli podkúriť – to by ale nesmela mať uprostred čela pravidelný kruhový otvor s priemerom 9 mm. Stačil jeden pohľad a dvojici detektívov bolo hneď jasné, že ho nespôsobil vrták, ale olovo odliate do tvaru guľky.

No z akej pištole bola vystrelená a čia ruka ju v tom momente držala, sa dozvedia až po dlhom vyšetrovaní, Chlapci z mord partie sa riadne zapotia, lebo nič nevedia ani o vrahovi, ani o obeti. Mŕtvy chlap nikomu nechýba.

Nevedia ani to, že kruhový otvor uprostred čela sa onedlho stane symbolom vybavovania si účtov v podsvetí, ktoré sa práve začína formovať.

Video trailer k audioknihe Smrť na druhom brehu

↑ Na začiatok

Recenzie audioknihy Smrť na druhom brehu

↑ Na začiatok

Hltal som ten príbeh. Prepojenie jednotlivých prípadov, plus nečakané vsuvky, ktoré by začínajúceho autora odrovnali a začal by sa strácať vo svojom vlastnom príbehu. Dán to napísal excelentne a čuduj sa svete, ešte bol aj vtipný! Hltal som to cestou do práce, cestou z práce a tešil som sa na víkend, lebo som vedel, že ma čaká dlhá cesta autom a dopočúvam to. Takmer jedenásť hodín a ubehlo to ako voda.
Palo Božík – Čo má vražda babičky spoločné s podsvetím? Rozuzlenie siaha do najvyšších kruhov
O její načtení se již tradičně postaral skvělý Marián Geišberg, jenž dodává celé této audioknižní sérii neopakovatelné kouzlo. Ačkoliv někteří čeští posluchači mají stále k audioknihám ve slovenštině zbytečný ostych, tak věřte, že minimálně jednu šanci si Marián Geišberg rozhodně zaslouží. Ostatně sám jsem byl na tom podobně. Dnes si však již nedovedu představit, že by tohoto narátora nahradil někdo jiný.
Schefik – Dominik Dán – Popol všetkých zarovná

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Všem posluchačům mohu opět jen doporučit další audioknihu. Rád bych vyzdvihnul interpretaci pána Geišberga, je to radost poslouchat jeho uvolněný přednes a dokonale řízenou intonaci hlasu se kterou si dokáže pohrávat a vykreslit posluchači jednotlivé postavy. Kniha je navíc i vtipná… jako vždy vlastně. Gratuluji k výběru interpreta. Lahoda.
Napísal Kulasec v recenzii na webe Audiolibrix
Fascinujúci príbeh vyrozprávaný pútavo a nevšedne. Odmotáva sa postupne a trpezlivo aby vyústil do dramatického, prekvapivého ale logického záveru.Prepletená dejová línia, rýchle tempo, množstvo zvratov a ešte lepšie rozuzlenia. Jednoducho skvelý “Dan”, dobré hlášky s výbornou interpretáciou, ktorý dokáže upútať.
Napísal Rado v recenzii na webe Audiolibrix
Výborné počúvanie, odporúčam. Doteraz som o Dominikovi Dánovi a jeho knihách len počula, vlastne som dlhé roky myslela, že je to zahraničný spisovateľ. No, môžem povedať, že odteraz patrím aj ja do kruhu jeho fanúšikov. Marián Geišberg – palec hore. Teším sa na ďalšiu audioknihu.
Napísala Gumkacik v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Smrť na druhom brehu
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #23
Dĺžka: 10 hodín a 41 minút
Rok vydania: 2016

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!