Dominik Dán – Popol všetkých zarovná

 Dominik Dán - Popol všetkých zarovná

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Trpel som pri vydaní prvej knihy Popol všetkých zarovná, ale nepripadalo mi to ako úchylka, bola to iba zvedavosť. Nikdy nezabudnem na pocit, keď som po prvý raz zbadal svoju knihu v predajni na pulte.
Dominik Dán

→ Audiokniha Popol všetkých zarovná | → Video trailer | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Popol všetkých zarovná

↑ Na začiatok
Naozaj neobyčajný detektívny román, teraz aj ako audiokniha!

Napísal ho človek, čo do detailov pozná policajné prostredie, podsvetie i praktiky tajných služieb. Často je však ťažké rozlíšiť, kto je kto. Detektívi Krausz a Fischer z oddelenia vrážd v Meste sa pri vyšetrovaní smrti mafiána Malého Pavúka, pobočníka Miroslava Stehlíka alias Bossa, dostanú k magnetofónovej kazete, na ktorej sa nebohý Malý Pavúk dohaduje s neznámym mužom na nejakom únose.

Neskôr za podozrivých okolností vybuchne auto policajta Róberta Eliáša. Ukazuje sa, že vedel niečo o spolupráci tajnej služby a mafie pri únose syna vysokého predstaviteľa Republiky… Keď do seba začínajú kusy skladačky zapadať, z Ministerstva príde rozkaz vyšetrovanie zastaviť.

Autor Dominik Dán tvrdí: “Všetky osoby, dej a miesto v tejto knihe sú vymyslené a akákoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami je čisto náhodná…” A možno nie! Autor knihy Dominik Dán / 1955 / sa dvadsať rokov zaoberá vyšetrovaním zločinu. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou “lepšou spoločnosťou” mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúseností čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov.

 

Video trailer k audioknihe Popol všetkých zarovná

↑ Na začiatok

Recenzie audioknihy Popol všetkých zarovná

↑ Na začiatok

Geišberg vie byť napínavý, ležérny, odmeraný, unudený, ale jeho šušľavé etudy (vybité zuby jedného z hrdinou), či stará babka (svedok pri vyšetrovaní) sú priam galaktické. Práve v tejto knihe Geišberg dokazuje, že vie pobaviť, zneistiť, aj držať v napätí.
Palo Božík – Čo má vražda babičky spoločné s podsvetím? Rozuzlenie siaha do najvyšších kruhov
Již odpočátku zde narátor působí daleko jistějším dojmem než v Básnikovi a také si dovolí hrát o něco více s intonací a barvou hlasu. Díky tomu posouvá tuto knihou o kousek výše než předchozí díl. Stále se však posluchači mohou těšit na hluboký zastřený chraplák, který dodává celému příběhu tu správnou kriminální atmosféru. Nechybí ani hudební podkres, který je více méně stejný jako u předchozí knihy, což samozřejmě není na škodu.
Schefik – Dominik Dán – Popol všetkých zarovná

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Síce Dánova prvotina, ale úžasná! Toto je prvá kniha Dominika Dána a rozhodne nie je najslabšia. U niektorých autorov je prvotina poslabšia, autor sa ešte len hľadá, nie je ešte rozpísaný. To však nie je prípad tohto titulu. Nie náhodou je Dán najpredávanejší slovenský autor. Jeho knihy majú všetko, čo od dobrej knihy človek očakáva. Majú inteligentný dej, rozpracované postavy, napínavý príbeh, sú napísané ľudsky a hlavne – nechcete sa od nich odtrhnúť.
Napísal Michal v recenzii na webe Audiolibrix
Bavila ma od začiatku do konca, páčila sa mi skvelá chémia medzi hlavnými vyšetrovateľmi a potešil aj humor, ktorého v severských krimi knižkách, ktoré som do teraz počúval moc nebolo. Veľkým kladom je aj to, že sa to odohráva na Slovensku a opisuje udalosti nie tak moc vzdialené. Už by ma len zaujímalo čo z knižky je fakt a čo fikcia. Interpretácia Mariána Geišberga bola tiež super. Knižku rozhodne odporúčam a idem sa pustiť do ďalšieho prípadu.
Napísal Nightbreed v recenzii na webe Audiolibrix
Před časem jsem přečetla Rudého kapitána, který mě naprosto pohltil. Chtěla jsem si přečíst i další knížky Dominika Dána, jako první jsem si vybrala jeho prvotinu. Kniha je výborně napsaná a hlas Mariána Geišberga vás vtáhne do děje, dokonce tak, že si vyhledáte historické souvislosti, protože ty mě po rozdělení republiky naprosto minuly. A tak jsem se kromě báječné detektivky a výborně vystavěného příběhu dozvěděla i spoustu nového z novodobých slovenských dějin.
Napísala RenataR v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Popol všetkých zarovná
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #1
Dĺžka: 17 hodín a 53 minút
Rok vydania: 2015

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!