Dominik Dán – Nehanebné neviniatko

Audiokniha Nehanebné neviniatko - Dominik Dán

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Ak chcete rozosmiať Pána Boha, oboznámte ho so svojimi plánmi do budúcnosti. Nič neplánujem a zmenu štýlu už vôbec nie.
Dominik Dán

→ Audiokniha Nehanebné neviniatko | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Nehanebné neviniatko

↑ Na začiatok

Po úspešnej prvotine Dominika Dána Popol všetkých zarovná prichádza jeho druhá kniha, v ktorej je napätie dávkované presne podľa receptu skúseného majstra. V príbehu sa autenticita opäť prelína s autorovou fikciou.

Dvojica detektívov z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, vyšetrujú nový prípad, beštiálnu vraždu študentky architektúry Moniky, ktorú vrah zaškrtil v jej izbe na poschodí rodičovského domu.

Tak ako obyčajne, najväčším nepriateľom skúsených detektívov nie sú pištole protivníka ani úskoky zákerného vraha na úteku ale čas, ktorý neúprosne letí… avšak nie vždy zákonite vpred. Minulosť sa nedá vymazať…

Udalosti z minulého roka prenasledujú Krauza, vystupujú do popredia a preplietajú sa so súčasnosťou ako farebné stuhy vo vlasoch nevinného dievčaťa.

Kto ju zneuctil a zavraždil? Je smrť bossa, ktorého niekto zavraždí, závažnejšia než smrť mladej študentky? Kedy už skončia mafiánske vraždy v podsvetí mesta? Kto presvedčí prominentných rodičov zavraždenej a večne ufrflaného riaditeľa kriminálky, že chlapci z mordpartie robia čo môžu?

Recenzie audioknihy Nehanebné neviniatko

↑ Na začiatok

O její načtení se již tradičně postaral skvělý Marián Geišberg, jenž dodává celé této audioknižní sérii neopakovatelné kouzlo. Upřímně, dle mého mínění patří tento narátor k těm nejlepším, na které můžeme narazit, minimálně tedy v případě této série, která mu sedla takřka dokonale. Geišberg se za dobu nahrávání této série skvěle vypracoval, po dvanácti knihách mu toho tedy opravdu není moc co vytknout.
Schefik – Dominik Dán – Nehanebné neviniatko

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Pro české posluchače: nehanebný překládáme do češtiny jako nestoudný, nestydatý či nemravný. Okolo nestydatosti se totiž točí děj celé této knihy, zasazené do roku 1997. Jako obvykle u geniálního spojení pánů Dána a Geišberga knihy vynikající, napínavé až do konce. Mám za sebou poslech všech audioknih podle D.D., líbily se mně vlastně všechny,tato díky příběhu patří ke špičce. Kromě příběhu si opět užijeme i našich milých policajtů z Našeho města včetně nyní 35 letého hlavního hrdiny, a to jak při akci, tak v hospodě u Jumba, kterou si otevřel jejich bývalý kolega. Prostě celé zážitek, který vřele doporučuji.
Napísala Eva v recenzii na webe Audiolibrix
Další příběh Dominika Dána je opět plný napětí, s odhalením skutečného viníka až v závěru příběhu. Tentokrát se autor dotýká jiné problematiky než sporů mafie, ovšem problematiky stejně rozsáhlé a neméně zajímavé. Líbí se mi, jak autor píše o partě kriminalistů, jejich přátelské soudržnosti a humoru. Marián Geišberg je jako vždy výborný.
Napísala Helena v recenzii na webe Audiolibrix
Čo povedať. Pred časom som nad Dánovkami neviem prečo ohrňoval nos a čudoval som sa, prečo majú taký úspech. Čítala ho však moja manželka a tá mi vždy, keď ju zaujala nejaká pointa, povedala, o čo išlo. Našťastie som väčšinu zabudol a tak som si doteraz počúvania užíval. V tomto prípade som si bohužiaľ na meno vraha spomenul a pripravil sa tak o jeden dôležitý rozmer tohto skvelého príbehu. Napriek tomu – palec hore a dúfam, že sa postupne do audioformy dostanú aj ostatné chýbajúce Dánovky. Jednu už mám cerstvo stiahnutú, tak dúfam, že moja pamät opäť neprekvapí… 🙂
Napísal skerosan v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Nehanebné neviniatko
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #2
Dĺžka: 13 hodín a 34 minút
Rok vydania: 2017

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!