Dominik Dán – Mucholapka

Audiokniha Mucholapka - Dominik Dán

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Samozrejme, že aj ja mám na písanie vyhradené miesto. Je to obyčajný pracovný stôl s obyčajným počítačom. A nesmie chýbať zastrúhaná ceruzka a more papiera na poznámky.
Dominik Dán

→ Audiokniha Mucholapka | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Mucholapka

↑ Na začiatok

Od vraždy Cley Petresku ubehol presne rok. Opäť bolo leto, opäť boli prázdniny a ľudia sa tešili na dovolenky a zaslúžený oddych pri vode. Na oddelení vrážd sa nikto netešil a odniesť dovolenkový lístok šéfovi sa každý bál. Naozaj vtedy nebol vhodný čas na záhaľku, práce bolo vyše hlavy.

Prišlo obdobie Beštie a muž vraždiaci staršie ženy priamo v ich bytoch ich zásoboval prídelom stále nových a nových prípadov. V jeho tieni sa pohyboval aj iný muž a nebyť toho, že pracovali v rovnakom období, a nebyť toho, že Ondrej-Beštia bol o niečo pracovitejší, bol by aj on zožal slávu najmasovejšieho vraha v histórii Nášho Mesta. Nezožal. Flákal sa a zostal druhý. No i keď zavraždil iba päť žien, aj tak napísal celkom pekný príbeh a chlapci zo starej vraždárskej partie o ňom rozprávali vždy, keď sa stretli na pive a nostalgicky spomínali na staré časy.

Krauz nespomínal, Krauz zúril, lebo jemu šéf dovolenku podpísal, a tým sa to vlastne všetko začalo…

Recenzie audioknihy Mucholapka

↑ Na začiatok

Civilní způsob, jakým jsou Dánovky napsány, mrazivý dojem ještě zvyšuje. Pozornost se více než na fantastické a šokující rekvizity, známé ze severských detektivek, zaměřuje na vykreslení specifické atmosféry kanceláře detektivů, policejních postupů a chování zločince, který chodil po stejných ulicích, jako domácí čtenáři Dánových knih, jen o pár let dříve.
Tomáš Macháček – Dvojice provázaných detektivek
Geišbergův výkon je však natolik dobrý, že zklamán nebude prakticky nikdo. Marián Geišberg je opět takřka bezchybný a je vyloženě radost ho poslouchat. Svým hlubokým atmosférickým chraplákem dodává celému příběhu výjimečnou atmosféru a zkušeně nás provádí celým příběhem. Nejsem sám, kdo sdílí názor, že Marián Geišberg a audioknihy Dominika Dána k sobě již neodmyslitelně patří.
Schefik – Dominik Dán – Mucholapka

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Podľa mňa, Geišberg už bude do konca svojej kariéry prepojený na Dominika Dána. Aj vo filme Červený kapitán si zahral. Jeho interpretácia je vynikajúca. No comment. Samotný príbeh, zaujimavý, je tam prepletený príbeh aj z iného vyšestrovania, ktorý bude vyriešený niekedy na budúce predpokladám. Veľmi rád by som sa niekedy chcel dozvedieť ako veľmi je táto kniha fikcia a koľko je na nej pravdy?
Napísal Jozef v recenzii na webe Audiolibrix
Po delší době jsem opět poslouchala audioknihu Dominika Dána, skvělě vyprávěnou Mariánem Geišbergem, jehož hlas ke knihám Dominika Dána už neodmyslitelně patří. Příběh je z lidského hlediska hrůzný, ale výborně popisuje bezvadnou partu chlapů z oddělění vražd, jejich osobní úspěchy i prohry a jejich vzájemný kamarádský vztah. Audioknihu doporučuji všem posluchačům, poslouchá se od prvního do posledního slova s napětím.
Napísala Helena v recenzii na webe Audiolibrix
Ďalšia inteligentná hodnotná kniha, pokračovanie Muchy, ktorá nie je v ničom odtrhnutá od reality. Výborná detektívka v ktorej žijete so svojimi postavami, zdieľate ich prežívania, v blízkom prostredí, keďže sa dej odohráva v reáliách Slovenska a Čiech. Dostávate okrem pútavého príbehu aj informácie z pozadia existencie štátu, ktoré ponúkajú premýšľať nad súvislosťami ktoré sa netýkajú len priamo deja. Autor je majster rozprávania, ktoré nahráva výbornému, trochu ležérnemu interprétovi M. Gaišbergovi. Dominik Dán je prirovnávaný k Jo Nesbovi, myslím že je lepší.
Napísala Nka v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Mucholapka
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #11
Dĺžka: 10 hodín a 45 minút
Rok vydania: 2015

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!