Dominik Dán – Mucha

Dominik Dán - Mucha (audiokniha)

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Moje románové postavy sú viacmenej kombináciou viacerých skutočných osôb a ešte sú aj okorenené fiktívnym zveličením. Tých pár, čo sú skutočné, nebudem menovať, lebo cítim povinnosť ich identitu chrániť, a preto neprezradím ani to, kde v mojich románoch stojím ja.
Dominik Dán

→ Audiokniha Mucha | → Video trailer | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Mucha

↑ Na začiatok

Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990.

Kriminalisti zápoliaci so starým “závratným” počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo.

Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna, iba taká obyčka. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Zaživa, teraz už nie. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli.

Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha. Uvidíme, či to bude stačiť na vyriešenie tejto záhady.

Video trailer k audioknihe Mucha

↑ Na začiatok

Recenzie audioknihy Popol všetkých zarovná

↑ Na začiatok

To by však nesmel byť Dominik Dán, aby neprekvapil. Z jasného prípadu sa totiž nakoniec stáva desivá mora, ktorá máta zúčastnených na všetkých brehoch lesoparkového jazera. A napriek tomu, že je v príbehu množstvo zvratov, Dán to napísal mimoriadne pútavo, ľahko a hlavne zrozumiteľne. A práve vďaka týmto zvratom je to napínavé od začiatku až do samého konca. A to doslovne, pretože poslucháč čaká na posledný diel mozaiky vskutku až do poslednej kapitoly, a nakoniec… ale to už by som prezradil príliš veľa.
Palo Božík – Keď sa premnožia muchy, veští to mŕtvolu
Pokud jste již měli možnost se do některé “Dánovky” zaposlouchat, Mucha vás rozhodně v žádném ohledu nepřekvapí. Opět se tak můžeme těšit na atmosférický chraplák Mariána Geišberga, jenž ke knihám Dominika Dána již neodmyslitelně patří. Geišberg postupem doby vypiloval svůj přednes takřka k dokonalosti a v posledních dvou “dánovkách” mu opravdu moc vytknout nemůžeme.
Schefik – Dominik Dán – Mucha

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Krimi MUCHA je další úchvatné a kvalitní krimi. Nejen, že je tato audikniha autentická, ale i všechny postupy, hlášky, policejní humor, různé situace, porady, debaty, způsob práce, profily postav – prostě tohle všechno může dokonale vystihnout pouze muž, který si tuhle práci sám zkusil, sám nespočet takových případů řešil či vyřešil a ještě k tomu dokáže všechno tak krásně zaobalit do čtivého jazyka.
Napísal Kent v recenzii na webe Audiolibrix
Mucha je obdivuhodně vystavěný příběh na téma, co stojí omyl. Vedle známých postav Dánova seriálu se objevuje jen několik důležitých postav a velkým kladem je způsob, jakým je autor přibližuje čtenáři či – v našem případě – posluchači: jejich povaha je vykreslena do nejmenších podrobností, aniž by si Dán pomáhal nějakými dlouhými popisy či rozbory vnitřních stavů. Postavy postupně poznáváme skrze to, jak jednají v konkrétních situacích, v rámci příběhu a navíc tak, že náš vhled od jejich světa příběh dále rozvíjí a obohacuje. A přitom jazyk, kterým jsou Dánovy knihy napsány, je tak jednoduchý, srozumitelný a nesnobský, jak jen může být. Tohle jen tak někdo neumí. A takhle “poslušný” text není pak ani problém pro interpreta, kterým je znovu vynikající Marián Geišberg.
Napísal MarekMotor v recenzii na webe Audiolibrix
Dá sa vlastne knihám DD niečo vyčítať? Fandovia jeho kníh hltajú každú novinku, každý príbeh detektívov z “Nášho mesta” slávi priamo triumfálny úspech … ja sa tomu vlastne ani nedivím. Príbeh, niekoľko dejových liniek, zápletky, atraktívne prostredie, reálie namixované s fikciou, super pointa a v prípade audioknihy ešte i skvelá interpretácia Mariána Geišberga = to všetko zapadne do mozajky tak presne, že úspech je garantovaný. Takže máte radi Dána? I Mucha Vás samozrejme nadchne … 🙂
Napísal FrcoCZ v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Mucha
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #10
Dĺžka: 11 hodín
Rok vydania: 2015

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!