Dominik Dán – List zo záhrobia

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Písané slovo si naozaj vyžaduje mimoriadnu spotrebu času. Stačí si len spomenúť, aké pôrody zažívajú niektorí z nás, keď majú napísať šesťdesiatstranovú diplomovú prácu, alebo hoci len rozsiahlejší referát či dlhší list.
Dominik Dán

→ Audiokniha List zo záhrobia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha List zo záhrobia

↑ Na začiatok

V roku 1990 sa začína nová éra v dejinách nášho štátu, staré socialistické štruktúry sa rúcajú, nastupuje demokracia so všetkými kladnými aj zápornými dopadmi na bežných ľudí, policajtov nevynímajúc. VB – Verejná bezpečnosť sa pretransformovala na Policajný zbor, ale otázka, kto ho bude tvoriť, vyriešená nie je. Stanú sa zo všetkých príslušníkov zo dňa na deň policajti? Čaká funkcionárov a politicky aktívnych príslušníkov odchod do civilu? Doplatia na nové zmeny aj skúsení renomovaní kriminalisti, ako je komunista Eduard Burger, alebo ich nový režim omilostí?

Dilemu vyrieši osudové rozhodnutie novozvoleného prezidenta. Uvedie sa neuváženým, krátkozrakým činom – vyhlási širokú amnestiu. Nočné ulice Nášho Mesta sa presýtia ľudským odpadom, novodobí detektívi dostanú šancu poupratovať, dokázať spoločnosti svoju opodstatnenosť.

Všetko sa mení, nová demokratická doba prináša nové vraždy, ktoré svojou brutalitou a beštiálnosťou ďaleko prevyšujú staré socialistické. No všetko so všetkým súvisí, tieň minulosti sa vznáša nie len nad detektívmi, ale aj nad vrahmi. Na otázku, komu svitá na lepšie časy, zatiaľ nevie odpovedať nikto, všetko ukáže budúcnosť.

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: List zo záhrobia
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #26
Rok vydania: 2018

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
CZK Czech koruna
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!