Dominik Dán – Krv nie je voda

Dominik Dán - Krv nie je voda

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Moje románové postavy sú viacmenej kombináciou viacerých skutočných osôb a ešte sú aj okorenené fiktívnym zveličením. Tých pár, čo sú skutočné, nebudem menovať, lebo cítim povinnosť ich identitu chrániť, a preto neprezradím ani to, kde v mojich románoch stojím ja.
Dominik Dán

→ Audiokniha Krv nie je voda | → Video trailer | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Krv nie je voda

↑ Na začiatok

Žiadne obdobie v Krauzovej krátkej detektívnej praxi nebolo také ťažké ako rok 1992. Bezpečnostní analytici tvrdili, že to spôsobila neuvážená porevolučná totálna amnestia, ktorá vyprázdnila väznice a presýtila ulice násilím.

Krauz a jeho kolegovia z oddelenia vrážd sa v tom čase bezpečnostnými analýzami nezaoberali, pre nich bolo dôležité, že majú čo robiť, tak robili.

V marci chytili Ondreja – Beštiu a dokazovanie viny a zadovažovanie dôkazov proti zatiaľ najplodnejšiemu sériovému vrahovi v dejinách slovenskej kriminalistiky trvalo mesiace.

Nečudo, že na pozadí tvrdých spoločenských zmien bol celkom nenápadne spáchaný posledný federálny zločin, ktorý mohlo oddelenie vrážd v Našom Meste legálne vyšetrovať – potom sa už slovenskí a českí policajti hrali každý na svojom piesočku. Odohral sa tak nenápadne, že skoro zapadal prachom, no hoci nebol nijako beštiálny, ani príliš zložitý, aj tak by bola škoda nespomenúť ho, lebo bol pekný – ak sa dá niečo podobné povedať o upálení mladej ženy a jej dieťaťa.

Video trailer k audioknihe Krv nie je voda

↑ Na začiatok

Recenzie audioknihy Krv nie je voda

↑ Na začiatok

Môžem zodpovedne prehlásiť, že počúvanie audioknihy by som za tú papierovú nevymenila. A to som som milovníčkou vône čerstvej tlače a papiera! No počas počúvania som vypustila z hlavy všetky ostatné myšlienky a plne som sa sústredila na dej, stihla som uvariť nedeľný obed a vychutnať si leňošenie v posteli bez toho, aby ma boleli oči. Počúvanie bolo jednoducho skvelé!
Eva Hrašková – Dominik Dán – Krv nie je voda – Audiokniha
Dominik Dán bravúrne popisuje dobu, v ktorej sa príbeh odohráva. Časy, kedy „dvaja indiáni pod dubom pri Brne“ rozhodli o osude dvoch národov a v podstate v hlave prepočítavali „drobné,“ ktoré im to prinesie. Nikto nevedel čo bude, ako bude, ale chobotnice už ovíjali svoje chápadlá. Ako už býva u Dána dobrým zvykom, čakajte napätie, zvraty a nečakané rozuzlenie až na samom konci. Knihu samozrejme opäť načítal Marián Geišberg a na rovinu hovorím, že iný hlas Richarda Krauza si už ani neviem predstaviť.
Palo Božík – Podrezaná kočka v bratislavskom parku… a to je iba začiatok
Ve výsledku se však jedná opět o skvělou audioknihu s výborným příběhem, kterou je opravdu radost poslouchat. Geišberg zkrátka ke Krauzovi skvěle sedí a je radost “Dánovky” v jeho podání poslouchat. Navíc jsou právě tyto audioknihy pro mladší ročníky milující krimi skvělou možností, jak se setkat s jazykem, který byl pro generace našich rodičů součástí každodenního života.
Schefik – Dominik Dán – Krv nie je voda

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Neveril som audioknihám. Neveril som Dominikovi Dánovi. Neveril som, že na Slovensku môže vzniknúť dobrá detektívka. Neveril som, že tu može vzniknúť dobrý príbeh. A že naša polícia je schopná vôbec niečo vyriešiť. Však pravé vraždy sa dejú jedine v Amerike v amerických seriáloch! Po prvej Dominikovej knihe som uveril. Všetkému. Totálne. Úplne ma dostal. Celého. Jeho schopnosť vtiahnuť človeka do deja je jedinečná. Jeho schopnosť uveriť mu je geniálna. Jeho schopnosť písať maximálne pútavo je neprekonateľná. A to som prečíťal tisíce kníh! Pokiaľ chcete vyskusať či sa Vám budú audioknihy páčiť, začnite Dominikom
Napísal Petulko v recenzii na webe Audiolibrix
Dominik Dán má oproti (skoro) všetkým konkurentom obrovskú výhodu – nemusí si svoje príbehy vymýšľať. Teda, jasné, že si trochu vymýšľa, ale robí to s veľkým citom a jeho príbehy sú také uveriteľné … niekedy sa mi zdá, ako keby som sedel s Krausom v kancelárii a čítal mu poza chrbát spisy 🙂 (Spomínam si na Jeffa Deavera, ktorý nechal svojho slávneho Lincolna Rhymea odhaliť páchateľa podľa bodky na i – a mne bolo trochu zle od žalúdka…) Dominik je ako droga – kto sa raz do jeho knižiek zahryzne, už nedokáže prestať. Tešíme sa, že je taký plodný autor.
Napísal Roman v recenzii na webe Audiolibrix
Dominik Dan poprvé a určitě ne naposled. Knihu jsem poslouchala jedním dechem a to nejsem moc příznivcem detektivek. Tu dobu, do které je posazená si dobře pamatuji a věřím, že to tak skutečně mohlo být. Napínavá, zajímavá, prostě skvělá.
Napísala Mariesarah v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Krv nie je voda
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #21
Dĺžka: 10 hodín a 15 minút
Rok vydania: 2015

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!