Dominik Dán – Jednou nohou v hrobe

Dominik Dán - Jednou nohou v hrobe (audiokniha)

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Bez poznámok, náčrtkov a časových osí sa detektívka písať nedá, aspoň nie dobrá. Aj ja používam more poznámok a ku koncu každého románu sa mi kopia na stole, ale netapetujem si nimi pracovňu, ostávajú poruke na stole a po skončení práce ich zbalím do obalu a idú do zásuvky určenej na archiváciu.
Dominik Dán

→ Audiokniha Jednou nohou v hrobe | → Video trailer | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Jednou nohou v hrobe

↑ Na začiatok

Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať aspoň jedného možného páchateľa. Zvyčajne je to tak, ale v niektoré dni akoby sa celý svet pomiatol a všetko je naopak.

Detektívi nájdu na smetisku pohodenú nohu a chýba im nielen vrah, ale aj zvyšok tela. Kým sa rozbehnú po horúcej stope, musia nájsť odpovede na základné otázky: Je to ženská, alebo mužská noha? Odrezali ju z mŕtvoly, alebo zaživa? Odrezal ju odborník, alebo je to hrubá mäsiarčina? A nezodpovedaná je aj najdôležitejšia otázka – kde je zvyšok tela?

Hľadanie odpovedí je drina a všetkých iba zdržuje od pátrania po tom najdôležitejšom v celom prípade – po vrahovi s krvavou pílkou v šope. Aby toho nebolo dosť, Krauza rozboleli zuby, Chosému sa pohli močové kamene, Váňa v kancelárii skolaboval, lebo chudne a drží prísnu diétu, a šéf sa zbláznil, chce zaviesť trojzmenný pracovný čas. To zas bude na oddelení vrážd bláznivý týždeň…

Video trailer k audioknihe Jednou nohou v hrobe

↑ Na začiatok

Recenzie audioknihy Jednou nohou v hrobe

↑ Na začiatok

Dominik Dán vo svojej dvadsiatej knihe Jednou nohou v hrobe rozohral napínavú hru. Jej podstatou je nájsť majiteľa zvyšku nohy, potom príde postup do ďalšieho levelu. V tom najvyššom je výhrou odhalenie páchatelia a zistenie, že všetci sme si rovní, ale niektorí ešte rovnejší, alebo ak chcete tak to, že nikto nie je čistý a polícia už vôbec.
Palo Božík – Nikto nie je čistý, ani polícia
Marián Geišberg je opět takřka bezchybný a je vyloženě radost ho poslouchat. Svým hlubokým atmosférickým chraplákem dodává celému příběhu výjimečnou atmosféru a zkušeně nás provádí celým příběhem. Nejsem sám, kdo sdílí názor, že Marián Geišberg a audioknihy Dominika Dána k sobě již neodmyslitelně patří.
Schefik – Dominik Dán – Jednou nohou v hrobe

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Vynikajúci prednes – plastický a podrobný opis – zaujali ma pasáže, ktoré akoby duplikovali čo sa stalo, len už si uvedomíte prečo sa to vlastne stalo. Nečakané, alebo očakávané ale nepredpokladané zvraty v deji vás držia v “napätí”. Lebo aj keď sa zdá, že už vám je všetko jasné, všetko je trochu inak. Necelých dvanásť hodín ani neviete ako ubehnú. Teším sa na ďalšieho Dominika Dána.
Napísala Dada v recenzii na webe Audiolibrix
Opět musím vyzdvihnout výbornou intrepretaci, napínavý příběh, ve kterém se vždy ukáže kousek řešení a zase se objeví život mordparty. Marián Geišberg umí výborně dosadit polohou hlasu charakter každé postavy, napínavé a nesmírně zábavné.
Napísal PJA v recenzii na webe Audiolibrix
Dominik Dán podal zas raz slušný príbeh s detektívnou zápletkou akú čitateľ/počúvajúci môže od tohto autora očakávať. Celý dej je jasný a naznačuje od úvodu kam sa to bude uberať, no previazanie jednotlivých postáv to celé premieša a čitateľ/počúvajúci sa už nevie dočkať rozzuzlenia, ktoré prichádza v samom závere. Ale čitatelia D.D. si už na to mohli zvyknúť 🙂
Napísal Miroslav v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Jednou nohou v hrobe
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #20
Dĺžka: 11 hodín a 46 minút
Rok vydania: 2016

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
CZK Czech koruna
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!