Dominik Dán – Básnik

Dominik Dán - Básnik - Audiokniha

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Nech sa na to pozeráte z ktoréhokoľvek uhla pohľadu, tak v podmienkach nášho knižného trhu napísať úspešný román je záslužná vec a tvrdá drina.
Dominik Dán

→ Audiokniha Básnik | → Video trailer | → Recenzie | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

 

Audiokniha Básnik

↑ Na začiatok

Na začiatku svojej kariéry detektíva oddelenia vrážd bol Krauz vystavený tvrdej skúške. Jeho zmysel pre spravodlivosť bol konfrontovaný s vtedajším právnym systémom a s výkladom spravodlivosti podľa socialistických právnych noriem deformovaným mocenskými praktikami.

Po skončení akcie Rusalka, keď sa svojvoľne rozhodol pomôcť manželkinej spolužiačke Dane nájsť svojho otca v cudzine, dostal na výber. Krauz sa rozhodol. Rozsekol svoj gordický uzol a rozhodol sa ostať na oddelení vrážd. Lenže to ani Burger a ani elév Krauz netušili, že ich o pár dní čaká prípad, ktorý preverí nielen ich odborné schopnosti, ale aj najdôležitejší princíp spolupráce detektívov – dôveru. Z detektíva Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat.

Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný, a vrah – básnik, ktorý ukradnutými básňami manipuluje všetkým a všetkými.

 

Video trailer k audioknihe Básnik

↑ Na začiatok

Recenzie audioknihy Básnik

↑ Na začiatok

V Básnikovi Dán brilantne popisuje dobu konca osemdesiatych rokov, jej absurdnosť a zákernosť, či jej bezmocnosť, kedy sa papalášsky strach z hesiel na plachtách visiacich z balkónov internátov implantoval do normálneho zmýšľania a vytlačil do úzadia i vyšetrovanie vraždy. „Odbornosť“ a stupidita, ktorá, žiaľ, ako sa denne presviedčame, prežila od osemdesiatych až po súčasnosť.
Palo Božík – Dominik Dán – Básnik (recenzia audioknihy)
O Dánových kvalitách asi netřeba dlouze spekulovat, ne nadarmo patří mezi slovenskou špičku, kterou můžeme po právu našim sousedům závidět. Autor se navíc s hlavním hrdinou v Básnikovi rozhodně nemaže a je k němu více než upřímný. Ačkoliv může některé české posluchače hned na začátku odradit přítomnost slovenštiny, byla by to rozhodně škoda, protože právě v podání Mariána Geišberga dostane celý příběh tu správnou atmosféru.
Schefik – Dominik Dán – Básnik

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Čo sa mi na jeho knihách páči je, že nie sú plytké, nie sú napísané len aby boli napísané. Je vidno, že autor si dáva tú námahu, aby mal osoby riadne rozpracované, aby dej dával zmysel, aby celý príbeh odsýpal. Páči sa mi, že používa veľa priamej reči namiesto nudných opisov. Túto audioknihu nahovoril Marián Geišberg a čo si budeme hovoriť, bola to výborná voľba. Vie pracovať so svojim hlasom, okrem toho má ozaj príjemný hlas na počúvanie a tak vydržíte počúvať aj niekoľko hodín v kuse. Ja som počúval v aute tri hodiny v kuse a na konci sa mi nechcelo vystúpiť.
Napísal Michal v recenzii na webe Audiolibrix
Excelentne dielo, Danov ustipacny slovnik a sarkazmus sa mi paci. Navyse dielo je popretkavane vtipnymi poznamkami napriek tomu, ze riesi vaznu temu. Vyber interpreta (M.Gaisberg) bola trefa do cierneho. Je to ten najspravnejsi clovek na citanie jeho diel. Odporucam.
Napísal Rado v recenzii na webe Audiolibrix
Zatímco český hokej bude ještě chvíli patrně dominovat nad slovenským, o literatuře to neplatí již dávno. A je to vidět i u žánrových knížek. Zatímco v Čechách se několik lidí marně snaží napsat aspoň trochu slušnou detektivku, Dominik Dán to prostě umí. Jeho příběh, v němž dokázal propojit zdánlivě neslučitelné reálie tušeného rozkladu komunistického režimu a sériové vraždy, je paradoxně právě natolik uvěřitelný, nakolik se autor o uvěřitelnost nesnaží. Nenutí svému čtenáři obraz realistické prózy za každou cenu, a právě proto je text zároveň autentickou, byť autorskou výpovědí o nehezké době, a zároveň dobrým detektivním příběhem.
Napísal MarekMotor v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Básnik
Autor: Dominik Dán
Interprét: Marián Geišberg
Séria: Denník dobrého detektíva, #18
Dĺžka: 11 hodín a 42 minút
Rok vydania: 2015

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!