Christopher McDougall – Stvorení pre beh

Christopher McDougall - Stvorení pre beh (audiokniha)

kúp audioknihu v digitále  kúp audioknihu na CD

Prekvapilo by ma, ak by bola lepšia kniha o športe, duchu a vede o vytrvalostnom behu ako Born to Run
David Fleming, ESPN.com

→ Audiokniha Stvorení pre beh | → Hodnotenia | → Informácie o audioknihe

Audiokniha Stvorení pre beh

↑ Na začiatok

Najlepšia kniha roka – Forbes a Washington Post
100 kníh, ktoré by ste si v živote mali prečítať – Amazon

Audiokniha Stvorení pre beh je veľkolepým dobrodružstvom plným neuveriteľných postáv, úžasných atletických výkonov, najnovších vedeckých poznatkov a najmä nefalšovanej inšpirácie.

Na jeho počiatku stojí jednoduchá otázka: Prečo ma bolí noha? Odpoveď sa autor Christopher McDougall vydal hľadať do kmeňa najväčších bežcov na Zemi, aby sa naučil ich tajomstvá. Pritom odhaľuje, že všetko, čo sme si kedy o behaní mysleli, je lož.

Tarahumarskí Indiáni žijú v extrémnych podmienkach mexických Medených kaňonov, odrezaní od sveta tým najdrsnejším terénom Severnej Ameriky, a strážia zabudnuté umenie. Celé stáročia sa v ňom zdokonaľovali.

Dokážu zabehnúť stovky kilometrov bez odpočinku a uštvať čokoľvek od jeleňa po olympijského maratónca. A pritom si vychutnajú každý jeden kilometer. Nadľudský talent sa v nich snúbi s nadprirodzeným zdravím a pokojom, vďaka čomu sú Tarahumarovia imúnni voči chorobám a konfliktom, ktoré sužujú moderné civilizácie.

Pomocou Caballa Blanca, záhadného samotára žijúceho s Indiánmi, neodhalil autor len tajomstvá Tarahumarov. Aj vo svojom vnútri objavil ultraatléta, keď sa pripravoval na životnú výzvu: osemdesiatkilometrové preteky srdcom tarahumarskej krajiny, v ktorej sa domorodý kmeň postaví proti podivnej skupine Američanov, vrátane veľkej ultramaratónskej hviezdy, krásnej mladej surfistky a bosonohého čudáka.

McDougall nás svojím ostrovtipom a bujarosťou vyvedie zo špecializovaných vedeckých laboratórií na Harvarde. Prenesieme sa s ním do rozpálených údolí a na mrazivé vrcholky Severnej Ameriky, kde sa čoraz viac ultrabežcov snaží posúvať hranice svojich možností.

Nakoniec sa staneme aj svedkami vrcholových pretekov v Medených kaňonoch. Stvorení pre beh je nevšedná kniha, ktorá vám nielen pohltí myseľ, ale stane sa aj inšpiráciou pre vaše telo. Stačí si uvedomiť, že tajomstvo šťastia vám leží rovno pri nohách. Že ako my všetci, aj vy ste stvorení pre beh.

Hodnotenia audioknihy od poslucháčov

↑ Na začiatok

Úžasný príbeh o behaní a podstate ľudstva. Množstvo cenných informácií,ktoré by sa mali učiť v škole. Nech ľudstvo nezanikne jedným veľkým zívnutím.Určite si knihu odložím do zlatého fondu, aby som si ju mohla znova prehrať.
Napísala luciafria v recenzii na webe Audiolibrix
Príbeh a dej knihy, k tomu perfektná interpretácia. Jedno z najlepších čo som doposiaľ počul. Kniha ma strhla od začiatku až do konca. Najväčšie prekvapenie aké som doposiaľ zažil. Celkové hodnotenie by som ju skôr zaradil do motivačnej literatúry. Nie len pre nadšencov behu,ale aj pre amatérov,a tých ktorí nad tým ešte iba premýšľajú.
Napísal JozkoCecko v recenzii na webe Audiolibrix

Informácie o audioknihe

↑ Na začiatok

Názov audioknihy: Stvorení pre beh (Born to run)
Autor: Christopher McDougall
Interprét: Pavol Michalka
Dĺžka: 13 hodín a 22 minút
Rok vydania: 2015

Zvoľte si vašu menu
EUR Euro
Dominik Dán

Chcete vedieť o novinkách medzi prvými?

Žiaden problém!