Rado Ondřejíček – Homo ASAPiens

Rado Ondřejíček - Homo ASAPiens

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD

Kniha, keď už je napísaná, sa nepýta, či autor písal po večeroch, alebo si na ňu zobral voľno. Rado Ondřejíček

→ Audiokniha Homo ASAPiens | → Rado Ondřejíček (autor) | → Mário Zeumer (interprét)

 

Audiokniha Homo ASAPiens

↑ Na začiatok
Kniha o ľuďoch, pre ktorých ASAP z bežnej kancelárskej skratky prerástlo v symbol vtlačený hlboko do ich životov. O tom, čo všetko dokážu obetovať práci, o ich hľadaní a nenachádzaní, o úspechu, frustrácii, zodpovednosti, zmysle pre povinnosť a pocite, že stoja na vrchole sveta. Odohráva sa v prostredí anonymného marketingového oddelenia, ale nie je to kniha o reklame ani o marketingu. Je príbehom jedného z radových zamestnancov, autentickým pohľadom do mikrosveta ľudí dobrovoľne uzavretých v kolotoči, kde je každý každému klientom a partnerom zároveň.

Príbeh Jakuba sa odohráva na anonymnom marketingovom oddelení veľkej korporácie, no napriek tomu ani zďaleka nie je len príbehom o reklame a marketingu. Je príbehom každého z nás, komu práca usmerňuje a podmieňuje každodenný život. Napriek frustrácii nemáme silu niečo zmeniť. Je Jakub jeden z nás, alebo svetlá výnimka?

 

Rado Ondřejíček (autor)

↑ Na začiatok
Rado OndřejíčekRado Ondřejíček sa narodil v roku 1977 a vyrastal v Novej Dubnici. Vyštudoval strednú priemyselnú školu (odbor automatizácia). Po presťahovaní sa do Bratislavy písal recenzie na hudbu pre cdshop.sk, neskôr nastúpil do známeho internetového magazínu inzine.sk. Po troch rokoch prešiel do reklamnej agentúry JANDL ako copywriter.

Neskôr v Slovak Telekome a jeho dcérskej spoločnosti zoznam.sk rozbiehal ďalší internetový magazín T-Station, kde okrem iného realizoval pokusy s plateným multimediálnym obsahom. Po odchode pracoval ako kreatívny riaditeľ v agentúre Lazar – Klostermann. Keď zanikla, ako kreatívny riaditeľ opäť pokračoval v agentúre JANDL.

Od augusta 2010 bol dobrovoľne nezamestnaný a písal knihu Homo ASAPiens, ktorá vyšla v máji 2011 a v máji 2014 vyšla ako audiokniha.

 

Mário Zeumer (interprét)

↑ Na začiatok
Mário ZeumerAudioknihu Homo ASAPiens skvelo nahovoril Mário Zeumer. Mário pochádza z Nitry, žije v Banskej Bystrici. Vyštudoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Mário sa prihlásil ako interprét cez projekt audioknihyspolu.sk a svojim profesionálnym a veľmi presvedčivým podaním suverénne vyhral výberové konanie na tento titul. Veľmi pozitívna odozva od poslucháčov potvrdzuje správnosť tohto výberu.

Rado Ondřejíček - Homo ASAPiens

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD