Monika Šimkovičová – Vigil

Monika Šimkovičová - Vigil

Kúp knihu Kúp e-knihu (epub, mobi, pdf)

Príbeh, po ktorom už nebudete chcieť spať

→ Kniha Vigil | → Monika Šimkovičová (autorka)

Kniha Vigil

↑ Na začiatok

Úžasný objav! Jedna pilulka nahradí 9 hodín spánku. Budúcnosť patrí tým, ktorí nepotrebujú spať. Budúcnosť patrí Vigilom.

Martha sa stáva jedným z prvých Vigilov. Dostáva sa do spoločnosti ľudí, ktorí majú všetok čas sveta. Zvláda tak množstvo činností, na ktoré nebol predtým čas. Pri jednej návšteve verejnej knižnice stretáva Vincenta, šarmantného gentlemana, ktorý ale vehementne odmieta možnosť vzdať sa spánku. Ako môže dopadnúť vzťah Spiaceho a Bdejúceho?

Samuel je talentovaný umelec. Aby bol viac aktívny, pomáha si konzumáciou Lilly, ktoré majú silu kokaínu, ale bez jeho negatívnych vedľajších účinkov. Akonáhle sa dozvedá o existencii preparátu R24, neváha. Má tak viac časuna tvorbu, ale absencia snov začína mať vplyv na jeho dielo. Samuel sa postupne mení…

Claudia je človek od prírody nesebecký a nedokáže veci nechať plynúť len tak. To naozaj nikto nevidí, čo konzumácia R24 spôsobuje? Nenávidí ho a všemožne sa snaží, aby sa celý svet dozvedel pravdu.

Skúsený a ambiciózny obchodník Peter sa rozhodne pomôcť firme Roden Medical24 a stáva sa jej riaditeľom. Stará sa o obchodnú stránku veci a dúfa, že výrobok R24 i spoločnosť raz pomôžu celému svetu. Naivná aktivistka, ktorá sa nabúrala do ich systému však robí všetko pre to, aby Peter neuspel…

Ondrey bol rovnako ako Roden fascinovaný možnosťou nahradiť spánok preparátom. Keď sa im konečne podarilo nájsť to správne zloženie, Ondrey začal váhať. Čo ak to nebude mať len pozitívne dopady?

Roden má iné predstavy a svojou tvrdohlavosťou donúti Ondreya k odchodu. Ten sám v ústraní tajne pracuje na tom, aby človek mohol opäť spať…

Šesť príbehov, šesť rozprávačov, šesť rôznych uhlov pohľadu.

Všetky sa vzájomne prelínajú a dávajú čitateľovi možnosť prikloniť sa na rôzne strany. Ako mnohé iné sci-fi, i tento príbeh vo svojej podstate nenápadne nadhadzuje otázky o zmysle života i samotnej podstate ľudstva, na ktoré si však musí odpovedať každý čitateľ sám.

Monika Šimkovičová (autorka)

↑ Na začiatok | → Slovo autorky

Štart spisovateľskej dráhy nastal u Moniky v roku 1999, keď napísala poviedku Pán a pani Hornerovci. Tá bola v súťaži Poviedka ́99 ocenená publikovaním v zborníku 17-tich najlepších poviedok roka. Jej meno sa tak ocitlo v jednej knihe spolus Petrom Pišťankom, Borisom Filanom, Oliverom Bakošom a ďalšími ozajstnými spisovateľmi.

O rok neskôr bola vydaná kniha poviedok Utajené skutočnosti, v ktorej autorka ponúkla čitateľovi nielen rôzne fantázie, záhady, prekvapivé zlomy a riešenia, ale aj široký záber drsnej až otriasajúcej reality vtedajších pomerov v hlavnom meste Slovenska. Tisícový náklad tejto knihy však záhadne zmizol a do predaja sa nikdy nedostal. Utajené skutočnosti tak zostali navždy utajené.

V roku 2010 bol vydaný kontroverzný román o smrti a neumieraní Bruno v hlavě, ktorý napísala spolu s českým hudobníkom a scenáristom Ondřejom Ládkom (XindlX).

V súčasnosti predovšetkým maľuje a venuje sa svojej galérii Fantastické veci, ktorá sa nachádza v Bratislave.

V roku 2015 napísala novelu Roden24 a tá sa stala základom poviedkového románu VIGIL. Roden24 bol vydaný aj ako audiokniha, ktorú nahovorili poprední slovenskí herci.

Slovo autorky

K napísaniu tohto diela ma z veľkej časti inšpirovala “partička Vigilov” z BANYS MEDIA, ktorí pochádzajú z rôznych častí sveta a dali sa dohromady hlavne preto, aby vznikla nová on-line hra.

Robia mediálne kampane, vytvárajú vlastné softwarové a marketingové riešenia, produkujú televízne programy, natáčajú reklamy. Ale stihli postaviť tiež medzinárodne úspešné portály a dokonca celosvetovú sociálnu sieť.

Občas sa dokážu “vyblázniť” s mobilnými aplikáciami, natočia napríklad Škodovku pre Ženevu, film s Indonézanmi, alebo NATÁČAJÚ S DRONMI na Zanzibare. VŠETKO TOTO DOKÁŽU PREPOJIŤ na internete ale aj mimo neho.

Stále sa pýtajú: A kedy máme teda spať? A ja na to: Až budete mať tú hru, kvôli ktorej ste sa stretli! Banysa mám z nich najradšej, lebo on si vždy po sebe umyje riad.

Ďakujem im, že výrazne pomáhajú vzniku projektu Vigil.

Kúp knihu Kúp e-knihu (epub, mobi, pdf)