Monika Šimkovičová – Roden24

Monika Šimkovičová - Roden 24 (audiokniha)

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD Kúp e-knihu (epub, mobi, pdf)

O tom, že fantázia je silnejšia než všetky vedomosti a sny sú mocnejšie než skutočnosť.

→ Audiokniha Roden24 | → Recenzie | → Monika Šimkovičová (autorka) | → Interpréti

Audiokniha Roden24

↑ Na začiatok | → Povedali o knihe

Homo Vigilis. Vigilovia. Nový ľudský druh, ktorý ku svojmu životu nepotrebuje spánok. Vigilovia nepotrebujú oddych, necítia únavu a nebývajú na rozdiel od Spiacich ani chorí. Navyše majú dokonalý čuch. Zdá sa, že k ich dokonalosti nechýba naozaj nič, alebo iba naozaj veľmi málo…

…ak tak možno spánok a snívanie. Ale kto by potreboval k životu tieto?

Roden24 je možno trochu sci-fi a trochu fantasy v jednom. Príbehy a trápenia hrdinov sú však až neuveriteľne podobné tým našim.

Povedali o knihe

Roden24 s nespočetnými zaujímavými linkami a možnosťami ma nadchol natoľko, že by som najradšej odložil všetky naše projekty a venoval sa produkcii rôznych častí tohto nadčasového diela.
Martin Beinhauer, BANYS MEDIA

Recenzie audioknihy Roden24

↑ Na začiatok

Roden24 nie je celkom utópiou ani antiutópiou, skôr filozofujúcim sci-fi, ktorého ústrednou témou je čas. Čas nášho života, to ako ho dokážeme využiť a možno aj to, že dôležitejšia než jeho dostatok je jeho náplň. No pravdepodobne aj vďaka hypnotizujúcemu hlasu Eleny Podzámskej, i pre ľúbostnú rovinu Marthy a Vincenta na mňa táto audiokniha pôsobila veľmi romanticky (jedna spomienka hlavnej hrdinky dokonca rozkošne šteklivo:-). Nebyť vedecko-fantastických motívov, asi by sme tento príbeh nazvali spoločenským románom.
Riddick’s Realm – Monika Šimkovičová: Roden24
Je to jedna z najkrajšie nahratých kníh, s akou som sa zatiaľ stretla. Príbeh sa odohráva z pohľadu Marthy Neff, ktorú stvárnila Elena Podzámska. Svojím charizmatickým a nádherne zafarbeným hlasom si hladko omotá poslucháča okolo prsta a hoci je hlavnou postavou, v žiadnom prípade na seba nestrháva pozornosť. Ide o viachlasnú knihu, na ktorej sa podieľali špičkoví slovenskí herci a herečky ako Dušan Jamrich, Peter Krajčovič, Petra Vajdová a iní a všetci interpreti spolupracujú v dokonalej symbióze, takže sa môžete nechať nerušene unášať týmto pozoruhodným príbehom.
Mirka Jakabová – Svetový objav! Stačí jediná kapsula a spánok je minulosťou… neprináša to však iba výhody

Monika Šimkovičová (autorka)

↑ Na začiatok | → Slovo autorky

Monika Šimkovičová sa narodila 17.apríla 1966 v Skalici na Slovensku a svoje detstvo prežila v Malých Levároch. Keďže sa narodila v znamení barana a v roku Ohnivého koňa, neuspokojovalo ju vynikať len v jednej oblasti a tak už od detstva svoje aktivity neustále rozširovala.

Vyštudovala obchodnú akadémiu v Bratislave – odbor Zahraničný obchod, venovala sa štúdiu jazykov (angličtina, francúzština), rôznym druhom športu (futbal, hádzaná), streľbe z malorážky, písala básne a texty k hudbe, navrhovala koncertné kostýmy pre mnohých interpretov populárnej hudby, ktoré nakoniec aj sama ušila.

V roku 1996 si splnila jeden zo svojich veľkých snov – založila umeleckú agentúru Positive Art Production – a v Montreale natočila dokumentárny film z prostredia festivalu filmov o umení s názvom VOILA, FESTIVAL! Tento film bol venovaný predovšetkým tvorbe režiséra Quentina Tarantina, spisovateľa Charlesa Bukowskeho a výtvarníka Jima Dinea.

V roku 1999 napísala poviedku Pán a pani Hornerovci, s ktorou uspela v súťaži Poviedka ´99 a bola ocenená publikovaním v zborníku 17-tich najlepších poviedok roka. O rok neskôr vydala knihu poviedok Utajené skutočnosti a o ďalší rok knihu poviedok Darček.

V roku 2010 bol vydaný román Bruno v hlavě, ktorý napísala s českým hudobníkom Ondřejom Ládkom (XindlX) a v súčasnosti sa venuje predovšetkým tvorbe intriérov, ktoré navrhuje a sama remeselne prevádza do výslednej podoby. V roku 2011 napísala divadelnú hru s názvom Jazdec, Chodec a Ležec.

V súčasnosti sa naplno venuje vlastnej tvorbe a výrobe umeleckých predmetov, ktoré sú známe pod značkou Foglia Verde a Dora Dora, ktoré predáva vo svojej predajni Fantastické veci. V nej nájdete veľa fantastických vecí s ručne maľovanými motívmi Foglia Verde® a Kobayashi® na porceláne, skle, textile a iných materiáloch. Alebo Vás zaujmú celkom bežné veci dekorované kryštálmi Swarovski® Elements. Môžete tam nájsť svoju inšpiráciu pri hľadaní darčekov pre Vašich priateľov a blízkych, či vlastné potešenie.

Slovo autorky

K napísaniu tohto diela ma z veľkej časti inšpirovala “partička Vigilov” z BANYS MEDIA, ktorí pochádzajú z rôznych častí sveta a dali sa dohromady hlavne preto, aby vznikla nová on-line hra.

Robia mediálne kampane, vytvárajú vlastné softwarové a marketingové riešenia, produkujú televízne programy, natáčajú reklamy. Ale stihli postaviť tiež medzinárodne úspešné portály a dokonca celosvetovú sociálnu sieť.

Občas sa dokážu “vyblázniť” s mobilnými aplikáciami, natočia napríklad Škodovku pre Ženevu, film s Indonézanmi, alebo NATÁČAJÚ S DRONMI na Zanzibare. VŠETKO TOTO DOKÁŽU PREPOJIŤ na internete ale aj mimo neho.

Stále sa pýtajú: A kedy máme teda spať? A ja na to: Až budete mať tú hru, kvôli ktorej ste sa stretli! Banysa mám z nich najradšej, lebo on si vždy po sebe umyje riad.

Ďakujem im, že výrazne pomáhajú vzniku projektu R24.

Interpréti

↑ Na začiatok | → Osoby a obsadenie | → Hudba, zvuk a réžia

Na realizácii audioknihy Roden24 sa podieľali špičkoví slovenskí herci a herečky, verejnosti známi z účinkovania v TV seriáloch, z dabingových a rozhlasových štúdií. Interpréti vložili do svojich literárnych postáv dušu a s podporou originálnej hudobnej línie vytvorili naozaj špecifické dielo.

Osoby a obsadenie

Martha Neff – Elena Podzámska
Roden Wagner – Peter Krajčovič
Rya Wagner – Petra Vajdová
Vincent Casamia – Dušan Jamrich
Ondrey Lewis – Rastislav Sokol
Armin Baar – Štefan Kožka
Samuel Trier – Tomáš Horváth
Nora – Barbora Žilecká
Dragan Costa – Peter Kollárik
Johanka Baar – Bianka Bucková

Rastislav Sokol, Elena PodzámskaElena Podzámska, Dušan Jamrich

Hudba, zvuk a réžia

Hudba: Juraj Velčovský jr.
Na motívy skladby: “Noc bez snov” (Juraj Velčovský r.1975)
Zvuk: Peter Monček
Réžia: Igor Krempaský

Monika Šimkovičová - Roden 24 (audiokniha)

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD Kúp e-knihu (epub, mobi, pdf)