Dominik Dán – Rudý kapitán

Audiokniha Rudý kapitán - Dominik Dán

Kúp audioknihu vo formáte MP3

Čo sa Kapitána týka, trvalo to tak dlho preto, lebo som súbežne s ním pracoval aj na ďalšom románe a na inom skutočnom prípade, ktorý sme vyšetrovali, takže som si musel veľmi prezieravo deliť čas.
Dominik Dán

→ Audiokniha Rudý kapitán | → Dominik Dán (autor) | → Martin Stránský (interpret)

Audiokniha Rudý kapitán

↑ Na začátek

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd – začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger.

Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však probíhá k nelibosti všech – vyšších míst i církve samé. Proč?

Krauz s Burgerem i přesto pokračují v pátrání…

Dominik Dán (autor)

↑ Na začátek

Dominik Dán (1955) je pseudonymem slovenského spisovatele úspěšných detektivních románů. Ve svých knihách Popel všechny zarovná, Bestie, Sára, Cela číslo 17, Rudý kapitán, Mucholapka a Studna řeší kriminální příběhy, které se stali v tzv. "Našem městě".

I přesto, že jeho dílo je velmi monotematické a tyto případy vždy řeší detektivové z oddělení vražd policejního sboru Našeho města, každá kniha je specifická a psaná z jiného úhlu pohledu. Autor nepoužívá stejnou šablonu, a proto jsou jeho knihy vždy překvapivé a jen těžko se dá dopředu odhadnout, kam bude příběh směřovat.

Martin Stránský (interpret)

↑ Na začátek

Narodil se v Jihlavě. Díky tomu, že jako syn herce a pozdějšího ředitele Horáckého divadla Miloše Stránského měl k divadlu blízko, rozhodl se po gymnáziu pro DAMU.

Školu absolvoval v roce 1993 rolí Laca v inscenaci Její pastorkyňa. Poté přišla nabídka z divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kam v tomtéž roce nastoupil do stálého angažmá. Zde také získal v roce 2007 Cenu Vendelína Budila za roli Eddieho v inscenaci Millerova Pohledu z mostu.

Od roku 1994 sa také intenzivně věnuje dabingu. Jeho hlas známe například díky postavě MacGyvera, Steva Irwina z Lovce krokodýlů, Erica Danea z Chirurgů nebo Davida Boreanaze ze Sběratelů kostí. Za dabing hlavní role Dr. House ze stejnojmenného seriálu byl Martin v roce 2008 nominován na Cenu Františka Filipovského.

Za poslední léta se podílel na namluvení mnoha audioknižních bestsellerú jaku například trilogie Milenium, Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, Eragon nebo biografie zakladatele firmy Apple, Steve Jobs.

Audiokniha Rudý kapitán - Dominik Dán

Kúp audioknihu vo formáte MP3