Dominik Dán – Popol všetkých zarovná

 Dominik Dán - Popol všetkých zarovná

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD

Trpel som pri vydaní prvej knihy Popol všetkých zarovná, ale nepripadalo mi to ako úchylka, bola to iba zvedavosť. Nikdy nezabudnem na pocit, keď som po prvý raz zbadal svoju knihu v predajni na pulte.
Dominik Dán

→ Audiokniha Popol všetkých zarovná | → Video trailer | → Recenzie | → Dominik Dán (autor) | → Marián Geišberg (interprét)

 

Audiokniha Popol všetkých zarovná

↑ Na začiatok
Naozaj neobyčajný detektívny román, teraz aj ako audiokniha!

Napísal ho človek, čo do detailov pozná policajné prostredie, podsvetie i praktiky tajných služieb. Často je však ťažké rozlíšiť, kto je kto. Detektívi Krausz a Fischer z oddelenia vrážd v Meste sa pri vyšetrovaní smrti mafiána Malého Pavúka, pobočníka Miroslava Stehlíka alias Bossa, dostanú k magnetofónovej kazete, na ktorej sa nebohý Malý Pavúk dohaduje s neznámym mužom na nejakom únose.

Neskôr za podozrivých okolností vybuchne auto policajta Róberta Eliáša. Ukazuje sa, že vedel niečo o spolupráci tajnej služby a mafie pri únose syna vysokého predstaviteľa Republiky… Keď do seba začínajú kusy skladačky zapadať, z Ministerstva príde rozkaz vyšetrovanie zastaviť.

Autor Dominik Dán tvrdí: “Všetky osoby, dej a miesto v tejto knihe sú vymyslené a akákoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami je čisto náhodná…” A možno nie! Autor knihy Dominik Dán / 1955 / sa dvadsať rokov zaoberá vyšetrovaním zločinu. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou “lepšou spoločnosťou” mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúseností čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov.

 

Video trailer k audioknihe Popol všetkých zarovná

↑ Na začiatok

Recenzie audioknihy Popol všetkých zarovná

↑ Na začiatok

Geišberg vie byť napínavý, ležérny, odmeraný, unudený, ale jeho šušľavé etudy (vybité zuby jedného z hrdinou), či stará babka (svedok pri vyšetrovaní) sú priam galaktické. Práve v tejto knihe Geišberg dokazuje, že vie pobaviť, zneistiť, aj držať v napätí.
Palo Božík – Čo má vražda babičky spoločné s podsvetím? Rozuzlenie siaha do najvyšších kruhov
Již odpočátku zde narátor působí daleko jistějším dojmem než v Básnikovi a také si dovolí hrát o něco více s intonací a barvou hlasu. Díky tomu posouvá tuto knihou o kousek výše než předchozí díl. Stále se však posluchači mohou těšit na hluboký zastřený chraplák, který dodává celému příběhu tu správnou kriminální atmosféru. Nechybí ani hudební podkres, který je více méně stejný jako u předchozí knihy, což samozřejmě není na škodu.
Schefik – Dominik Dán – Popol všetkých zarovná

Dominik Dán (autor)

↑ Na začiatok
Dominik Dán (1955) viac ako dvadsaťpäť rokov vyšetruje zločiny. Vďaka osobným kontaktom s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou “lepšou spoločnosťou” pochopil nepísané zákony podsvetia. Pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov čerpá z vlastných bohatých skúseností.

Všetky jeho knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a publikovania audiokníh sa v skvelom podaní Mariána Geišberga zhostila firma Publixing Ltd.

 

Marián Geišberg (interprét)

↑ Na začiatok
Audioknihu Popol všetkých zarovná skvelo nahovoril Marián Geišberg, slovenský herec a hudobník. Marián sa narodil v Piešťanoch, žije vo Vlčkovciach pri Trnave, je ženatý a má synov Mareka a Martina.

Marián účinkoval v niekoľkých úspešných filmoch a poznať ho diváci môžu aj z divadla. Postupne pôsobil v Divadle Jonáša Záborského v Prešove (1979 – 1984), potom v Divadle SNP v Martine a od roku 1988 v Trnavskom divadle. Od roku 1992 je členom Činohry SND.

O jeho nesporných hereckých kvalitách vypovedá aj Cena Jozefa Kronera za najpozoruhodnejší výkon v roku 2000 za stvárnenie postavy Benedikta v inscenácii Na konci hry.

Dominik Dán - Popol všetkých zarovná

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD