Dominik Dán – Básnik

Dominik Dán - Básnik - Audiokniha

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD

Nech sa na to pozeráte z ktoréhokoľvek uhla pohľadu, tak v podmienkach nášho knižného trhu napísať úspešný román je záslužná vec a tvrdá drina.
Dominik Dán

→ Audiokniha Básnik | → Video trailer | → Recenzie  | → Dominik Dán (autor) | → Marián Geišberg (interprét)

 

Audiokniha Básnik

↑ Na začiatok

Na začiatku svojej kariéry detektíva oddelenia vrážd bol Krauz vystavený tvrdej skúške. Jeho zmysel pre spravodlivosť bol konfrontovaný s vtedajším právnym systémom a s výkladom spravodlivosti podľa socialistických právnych noriem deformovaným mocenskými praktikami.

Po skončení akcie Rusalka, keď sa svojvoľne rozhodol pomôcť manželkinej spolužiačke Dane nájsť svojho otca v cudzine, dostal na výber. Krauz sa rozhodol. Rozsekol svoj gordický uzol a rozhodol sa ostať na oddelení vrážd. Lenže to ani Burger a ani elév Krauz netušili, že ich o pár dní čaká prípad, ktorý preverí nielen ich odborné schopnosti, ale aj najdôležitejší princíp spolupráce detektívov – dôveru. Z detektíva Krauza sa stane podozrivý zo spáchania série vrážd mladých dievčat.

Pomôcť mu môže iba kolega, ktorý mu aj napriek kontroverzným dôkazom ostane verný, a vrah – básnik, ktorý ukradnutými básňami manipuluje všetkým a všetkými.

 

Video trailer k audioknihe Básnik

↑ Na začiatok

Recenzie audioknihy Básnik

↑ Na začiatok

V Básnikovi Dán brilantne popisuje dobu konca osemdesiatych rokov, jej absurdnosť a zákernosť, či jej bezmocnosť, kedy sa papalášsky strach z hesiel na plachtách visiacich z balkónov internátov implantoval do normálneho zmýšľania a vytlačil do úzadia i vyšetrovanie vraždy. „Odbornosť“ a stupidita, ktorá, žiaľ, ako sa denne presviedčame, prežila od osemdesiatych až po súčasnosť.
Palo Božík – Dominik Dán – Básnik (recenzia audioknihy)
O Dánových kvalitách asi netřeba dlouze spekulovat, ne nadarmo patří mezi slovenskou špičku, kterou můžeme po právu našim sousedům závidět. Autor se navíc s hlavním hrdinou v Básnikovi rozhodně nemaže a je k němu více než upřímný. Ačkoliv může některé české posluchače hned na začátku odradit přítomnost slovenštiny, byla by to rozhodně škoda, protože právě v podání Mariána Geišberga dostane celý příběh tu správnou atmosféru.
Schefik – Dominik Dán – Básnik

Dominik Dán (autor)

↑ Na začiatok

Dominik Dán (1955) viac ako dvadsaťpäť rokov vyšetruje zločiny. Vďaka osobným kontaktom s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou “lepšou spoločnosťou” pochopil nepísané zákony podsvetia. Pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov čerpá z vlastných bohatých skúseností.

Všetky jeho knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a publikovania audiokníh sa v skvelom podaní Mariána Geišberga zhostila firma Publixing Ltd.

 

Marián Geišberg (interprét)

↑ Na začiatok

Audioknihu Básnik skvelo nahovoril Marián Geišberg, slovenský herec a hudobník. Marián sa narodil v Piešťanoch, žije vo Vlčkovciach pri Trnave, je ženatý a má synov Mareka a Martina.

Marián účinkoval v niekoľkých úspešných filmoch a poznať ho diváci môžu aj z divadla. Postupne pôsobil v Divadle Jonáša Záborského v Prešove (1979 – 1984), potom v Divadle SNP v Martine a od roku 1988 v Trnavskom divadle. Od roku 1992 je členom Činohry SND.

O jeho nesporných hereckých kvalitách vypovedá aj Cena Jozefa Kronera za najpozoruhodnejší výkon v roku 2000 za stvárnenie postavy Benedikta v inscenácii Na konci hry.

Dominik Dán - Básnik - Audiokniha

Kúp audioknihu vo formáte MP3 Kúp audioknihu na CD